Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Sztuka w całym spektrum | Miasto: nowoczesne przyspieszenie i odbudowa przeszłości

Sztuka w całym spektrum | Miasto: nowoczesne przyspieszenie i odbudowa przeszłości

reklama
📅 Data: wtorek, 27 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty online z cyklu „Sztuka w całym spektrum”. Zajęcia towarzyszą wystawie „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko–polski” i są dostosowane do potrzeb osób w spektrum autyzmu.

🏙 Miasto: nowoczesne przyspieszenie i odbudowa przeszłości 🏙
Miasto jest w ciągłym ruchu. Powstają nowe budynki, inne niszczeją lub są burzone. Z jednej strony ludzie dążą do nowoczesności i wprowadzają nowe wynalazki ułatwiające codzienne życie. Z drugiej strony dla wielu osób ważna jest historia i tradycja miasta – w końcu nawet po zniszczeniach wojennych odbudowuje się budynki w starym stylu.
Podczas warsztatów online podyskutujemy o tych dwóch obliczach miasta. Miłośnik transportu publicznego Maciej Ryszawy opowie o lwowskich tramwajach – niezwykle nowoczesnym wynalazku lat międzywojennych. Marta Maliszewska, edukatorka muzeum, pokaże prace z wystawy „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko–polski”, które pokazują przemiany we Lwowie i Warszawie.
Spotkanie zakończymy wprowadzeniem do techniki montażu, którą Henryk Streng wykorzystywał w swoich pracach, łącząc w jedną całość elementy niepasujące do siebie nawzajem.

📅 KIEDY:
wtorek 27 kwietnia 2021 | godz. 18.00

👤 KTO:
Marta Maliszewska
Maciej Ryszawy

📍 GDZIE:
platforma ZOOM | Meeting ID: 833 1817 9311 👉 link

🧑‍💻 Prowadzący będą starali się zapewnić warunki komfortowe dla osób w spektrum autyzmu. Uczestnicy i uczestniczki spotkania otrzymają otrzymają instrukcję do samodzielnego zrobienia miejskiego montażu. Na początku omówimy przebieg spotkania i będziemy trzymać się uzgodnionego planu. Wytłumaczymy skomplikowane terminy z zakresu sztuki współczesnej za pomocą języka codziennego. Osoby, które podzielą się z nami swoją pracą, otrzymają upominek z wystawy.

❓ Możesz zapytać o spotkanie lub napisać, co pomoże Ci uczestniczyć w spotkaniu:
📧 napisz na adres [email protected]
📞 zadzwoń lub napisz SMS na numer +48 577 006 290

👤 Marta Maliszewska – filozofka i animatorka kultury, doktorantka na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Angażuje w działania zwiększające dostępność kultury. W 2018 roku rozpoczęła prowadzenie programu Muzeum Dostępne, obecnie koncentruje się na pracy z dorosłymi w spektrum autyzmu. Wiedzę na temat spektrum poszerzała uczestnicząc w programie “Autentyzm” oraz na szkoleniach prowadzonych przez Fundację SYNAPSIS.

👤 Maciej Ryszawy – miłośnik transportu publicznego i historycznego taboru. Interesuje się również końmi oraz muzyką, głównie poezją śpiewaną. Na codzień pracuje przy korekcie książek. Od 2019 roku udziela się jako samorzecznik osób w spektrum autyzmu.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę