Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

CKF dla nauczycieli: Premiera "Niezbędnika filmowego"

CKF dla nauczycieli: Premiera "Niezbędnika filmowego"

reklama
📅 Data: wtorek, 27 kwietnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Pretekstem do spotkania jest darmowa publikacja dla nauczycieli, wydana przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, opracowana przez Annę Równy. „Niezbędnik filmowy dla nauczycieli” to zestawienie wskazówek metodycznych do prowadzenia lekcji w klasach: 1-3, 4-6 i 7 – 8 szkoły podstawowej, w oparciu o filmy krótkometrażowe autorstwa zarówno studentów szkół filmowych, jak i uznanych twórców, dostępne legalnie i bezpłatnie w Internecie. To gotowe inspiracje dla nauczycieli: języka polskiego, historii, WOS, przyrody, biologii, geografii, plastyki, techniki, informatyki, etyki, WDŻ i wychowawców klasowych. Autorka “Niezbędnika” dołożyła wszelkich starań, by wyjść naprzeciw dynamicznie zmieniającym się potrzebom nauczycieli oraz uczniów i jak najlepiej dopasować tematykę lekcji do obowiązującego programu nauczania.

Podczas rozmowy Anny Równy z Katarzyną Ślesicką, zastępczynią dyrektorki CKF im. Andrzeja Wajdy będą mogli Państwo posłuchać o:
- genezie i założeniach publikacji, powstającej w okresie pandemii i nauki zdalnej
- potencjale publikacji i jej otwartym charakterze
- możliwościach dydaktycznych i metodycznych, jakie dają filmy krótkometrażowe w dobie edukacji zdalnej i poza nią.
Przedstawimy także stronę internetową, na której znajdą Państwo materiały do pobrania oraz linki prowadzące bezpośrednio do filmów.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link
Zapraszamy!

Anna Równy – edukatorka filmowa, trenerka edukacji filmowej, doktorantka w Katedrze Wedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG, nauczyciel konsultant MSCDN, koordynatorka merytoryczna NHEF, w latach 2016-2019 wiceprzewodnicząca Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Członkini Komisji Eksperckiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Autorka scenariuszy metodycznych oraz publikacji o tematyce filmoznawczej, współautorka podręczników do języka polskiego dla szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych „Ponad słowami”. Absolwentka filologii polskiej i studiów podyplomowych: Wiedza o kulturze, Dziennikarstwo internetowe, Edukacja filmowa, Dziennikarstwo filmowe, Etyka i filozofia. Współpracuje jako ekspert z festiwalami filmowymi dla dzieci i młodzieży, dystrybutorami filmowymi i twórcami, oraz z instytucjami i podmiotami odpowiadającymi za kształt edukacji filmowej w Polsce.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę