Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Praski Blues: DŁUTOWSKI PROJECT feat. Lester Kidson

Praski Blues: DŁUTOWSKI PROJECT feat. Lester Kidson

reklama
📅 Data: piątek, 28 maja 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
PRASKI BLUES. W majowej, specjalnej edycji muzycznego cyklu dowodzonego przez Zbyszka Jedrzejczyka z Blues Time wystąpią: DŁUTOWSKI PROJECT feat. Lester Kidson

Lester Kidson - gitara, śpiew. W Kanadzie współpracował z gronem cenionych muzyków, między innymi Johnny’ego Vee, Roberta Scotta, czy Robbie Lawsa. Tam też przyswoił sobie umiejętności gitarowe i filozofię, że w muzyce nie ma sztywnych barier stylistycznych. Tam przekonał się, że blues jest muzyką żywą, energetyczną i potrafi być radosny. Korzystając z nabytej wiedzy, wielkiego talentu i uporu konsekwentnie kreuje swój styl, w którym blues wzbogacony jest o elementy funky, korzennego rocka spod znaku Jimiego Hendrixa, a nawet jazzu. Lester obdarzony jest silnym głosem, którego ciemna barwa budzi skojarzenia z najlepszymi amerykańskimi wokalistami. Wykonuje zarówno własne kompozycje, opatrzone zazwyczaj angielskim tekstem, jak i utwory Alberta Collinsa, Johna Lee Hookera, Jimiego Hendrixa, Tommy Castro ale i Deep Purple czy Joe Bonamassy. był gwiazdą wielu imprez i festiwali muzycznych w Polsce i po za jej granicami.

Krzysztof Dłutowski – instrumenty klawiszowe. Wraz z Tadeuszem Nalepą wchodził w skład legendarnej grupy Blackout, a później Breakout. W późniejszym okresie wielokrotnie współpracował z Tadeuszem Nalepą, oraz czołówką polskiej sceny muzycznej. Wybitny Hammondzista i pedagog, wiele lat spędził występując za granicą. Powrócił czynnie na scenę przy okazji powstania grupy OldBreakout, a następnie przy pracy nad płyta Natali Sikory „Tribute to Mira”. Obecnie prowadzi grupę Dłutowski Project, która często zaprasza do współpracy różnych wokalistów.

Dariusz Samoraj – gitara. Występował z grupami Trapiści, Johny&Walkers, The Case, Papa Dance, Afro Kolektyw i OldBreakout. Pojawiał się u boku największych polskich gwiazd, uczestniczył w projektach Krzysztofa Jaryczewskiego, Magdy Femme, był członkiem zespołów Natalii Sikory oraz Danuty Błażejczyk. Uczestnik wielu znamienitych jam sessions w warszawskich klubach.

28 maja 2021 (piątek)
godz. 19.00
ON-LINE (FB CPK)
Transmisja na Facebookowym profilu >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!