Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Fala dźwięku 77 - Noc Kupały

Fala dźwięku 77 - Noc Kupały

reklama
📅 Data: poniedziałek, 21 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Park Księcia Janusza, ul. Obozowa (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
W Noc Kupały, świętując letnie przesilenie Słońca, Fala Dźwięku roztoczy się w miejscu wyjątkowym - pasiece Koło Pszczół. Z tej okazji oprócz muzyki usłyszymy wróżby, poczujemy zioła i kadzidła, ujrzymy kwiat paproci i nasycimy się wrażeniami. Zaprosimy Was do międzygatunkowej pszczelo-ludzkiej wspólnoty w pięknych okolicznościach przyrody, aby wspólnie zainicjować wkroczenie w wyczekane lato.

DŹWIĘKI
Kupalnocka pieśń ku rozpaleniu serc. W intencji Ukojenia, wolności i miłości zagrają Gosia Wrzosek, Teo Olter, Joanna Halszka Sokołowska i Paweł Szamburski.

➡Gosia Wrzosek - badaczka możliwości ludzkiego głosu. Śpiewa z DOGONI, De Pedregal, Warsaw Improvisers Orchestra, Sound in Space Orchestra, POKUSA XXL. Z Zuzanną Koftą współtworzy audycje UKOJENIE w Radio Kapitał. Interesuje się muzyką tradycyjną, chorałami, free jazz’em, hip-hop’em.

➡Teo Olter - perkusista. Urodzony w Trójmieście, mieszkający w Warszawie. Gra w zespole Pokusa, z Natanem Kryszkiem i Tymkiem Bryndalem, w duecie z Jakubem Lemiszewskim, w ATT Trio z Tadeuszem Cieślakiem i Aleksandrem Żurowskim, w trio z Ksawerym Wójcińskim i Rayem Dickatym, duo z Piotrem Bukowskim i w wielu innych projektach związanych z warszawską sceną impro. Z Alkiem Żurowskim założył zespoły Nietakt, NAAAL i Źimne Krwi. Od czerwca 2016 i premiery płyty "7 minut, niski brum" tworzy improwizowaną muzykę solowo. Pierwszy solowy koncert odbył się w styczniu 2017 w Eufemii. Prowadzi Lubie Cię Booking i LCB Label. Z Kaśką Królikowską prowadził cykl Impro Miting w Klubojadalni Eufemia.

➡Joanna Halszka Sokołowska - multiwokalistka, kompozytorka, performerka, autorka tekstów. Absolwentka wydziału filozofii UW. Ma dwa zespoły: Der Mother i New Cage (wyd. Lado ABC). Skomponowała muzykę do ponad 25 sztuk teatralnych i filmowych. Jej interpretacja Podróży Zimowej F. Schuberta "JHS plays Winterreise" wyd. Bolt/Monotype Records została uznana za jedną z 5 płyt roku 2016 na łamach londyńskiego "The Wire”. Jako artystka tworzy także własne instalacje dźwiękowe/performance, spektakle opery eksperymentalnej, prowadzi chór. Jako wokalistka, aktorka, tancerka współpracowała z wieloma artystami w Polsce i na świecie.

➡Paweł Szamburski – artysta od dwudziestu lat działający na scenie muzyki niezależnej, skupionej głównie wokół środowiska Lado ABC. Z zespołem Bastarda we współczesny sposób reinterpretuje muzykę dawną i średniowieczną, w duecie SzaZa działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego oraz słuchowisk radiowych.

OGIEŃ
Noc kupały to święto ognia i ziół, które jak wierzono w czasie przesilenia są obdarzone niezwykłymi mocami. Wspólny rytuał ognia wprowadzi nas w niezwykły proces spalania, dymu i zielskich zapachów.
🔥Werka Karasek - ekofeministka, ilustratorka, zwolenniczka zielskich form oporu. Zafascynowana zielarstwem, dzikością, etnobotaniką, współtwórczyni ekofemizina. Prowadzi różne warsztaty zaangażowane i działania społeczne również z grupami mniejszościowymi.

WODA
🌊WetMeWild - performatywny rytuał Justyny Górowskiej, która stanie się wcieleniem słowiańskiej brzeginki w rzeczywistości technologii cyfrowych i odprawi rytuał poświęcony żywiołowi wody. Podczas performansu WetMeWild wyłoni się z wilgotnych oparów słowiańskiego mitu.

WRÓŻBY
🕸Noc Kupały to także moment wróżb, przewidywania przyszłości na drugą połowę roku i zwiastowanie nadejścia pomyślności w trudnych czasach. W pasiece tejże nocy będziecie mogli doświadczyć spotkania z Polą Godot - neowróżką, artystką i tarocistką znaną między innymi z horoskopów w polskiej edycji magazynu Vogue.

KWIAT PAPROCI
Ta rzadka roślina pojawi się przed Wami dzięki sitodrukowi wspaniałej Agnieszki Saks, która specjalną farbą przeniesie ją w formie własnej ryciny na przyniesione przez Was tekstylia i materiały.

Kurator cyklu: Łukasz Strzelczyk
Kurator wydarzenia: Ignacy Hryniewicz
Producentka: Ania Makowska
Plakat: link
Fala nie jest miejscem dla postaw antropocentrycznych, homofobicznych, ksenofobicznych, bigoteryjnych czy seksistowskich.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę