Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Planety dalekie - dr Radosław Poleski | Prosto z nieba

Planety dalekie - dr Radosław Poleski | Prosto z nieba

reklama
📅 Data: czwartek, 10 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Pytanie o to, jak powstał Układ Słoneczny, to jedno z najbardziej fascynujących zagadnień naukowych. Starając się znaleźć na nie odpowiedź, możemy prowadzić szczegółowe badania planet, planetoid i meteorytów lub pójść inną drogą – poszukiwania planet pozasłonecznych (tzw. egzoplanet). A odnajdując w kosmosie planety podobne do tych w Układzie Słonecznym– zdobywać dodatkowe źródła informacji o powstawaniu układów planetarnych.
Podczas wykładu dr Radosław Poleski omówi odkrywanie planet metodą mikrosoczewkowania grawitacyjnego, które jest specjalnością astronomów z Uniwersytetu Warszawskiego. Metoda ta pozwala poszukiwać planet znajdujących się daleko od Ziemi. Nasz gość skoncentruje się na egzoplanetach odległych również od swoich gwiazd, czyli podobnych do Urana i Neptuna. Opowie też o innych intrygujących ciałach niebieskich – planetach, które nie krążą wokół żadnej gwiazdy.

Dr Radosław Poleski pracuje w Katedrze Astrofizyki Obserwacyjnej Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wcześniej uzyskał stopień doktora. Staż podoktorski odbywał na Uniwersytecie Stanowym Ohio (USA). Jeszcze w czasie studiów rozpoczął pracę w warszawskiej grupie OGLE, której jest członkiem do dziś. Zajmuje się głównie badaniem planet pozasłonecznych metodą mikrosoczewkowania grawitacyjnego. Interesuje się także badaniem gwiazd zmiennych i struktury Drogi Mlecznej.

SPOTKANIE ODBYWA SIĘ W FORMIE HYBRYDOWEJ.
👉 Bilety pod kopułę, żeby spotkać się na żywo z Panem Doktorem, można kupić na stronie: link
- Bilet ulgowy: 16 zł
- Bilet normalny 22 zł
👉 Transmisje na żywo odbędą się na profilu Centrum Nauki Kopernik na Facebooku oraz na YouTube >> link

Wykłady z cyklu „Prosto z nieba” odbywają się w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są: Nauka w Polsce, Rzecznicy Nauki, Profesorskie Gadanie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę