Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Umarł król – niech nie żyje król! Wyprawa do paryskiej bazyliki Saint-Denis i jej pustych grobowców

Umarł król – niech nie żyje król! Wyprawa do paryskiej bazyliki Saint-Denis i jej pustych grobowców

reklama
📅 Data: środa, 09 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
„Umarł król – niech nie żyje król!” Wyprawa do paryskiej bazyliki Saint-Denis i jej pustych grobowców – wykład prof. UAM Igora Kraszewskiego z cyklu „Paryż – spotkania z historią najsłynniejszego miasta świata”

Wykład odbędzie się online, za pośrednictwem platformy ZOOMi będzie transmitowany na Facebooku na stronie Domu Bretanii >> link

Bazylika św. Dionizego w podparyskim Saint-Denis to jeden z najważniejszych zabytków Europy. Kamienna opowieść o dziejach Francji, jej chwale i upadku. Klejnot sztuki i pomnik historii, cudem przed tą historią uratowany. W gościnnych progach Domu Bretanii w Poznaniu opowiemy o powstaniu, losach i przyszłości tego niezwykłego miejsca.

prof. UAM dr hab. Igor Kraszewski jest pracownikiem Wydziału Historii UAM w Poznaniu. Od początków swej pracy akademickiej związany z tematyką polską-francuską, pracę doktorską obronił w systemie współpromotorstwa (prof. Maciej Serwański z UAM i prof. Chantal Grell z Wersalu). Zajmuje się przede wszystkim epoką nowożytną, historią kultury, dworów i elit społecznych oraz historią idei. Od września 2020 roku jest konsulem honorowym Francji w Poznaniu.

Wykłady organizowane przez Dom Bretanii odbywają się online za pośrednictwem aplikacji ZOOM:
link
Meeting ID : 974 0494 3453
Passcode: 121035
Warto wcześniej zainstalować sobie na komputerze/telefonie aplikację Zoom i utworzyć sobie konto, aby w momencie rozpoczęcia wykładu móc z niej korzystać po zalogowaniu i kliknięciu w powyższy link. Jeśli nie mają Państwo aplikacji Zoom, można obejrzeć wykład również z poziomu przeglądarki internetowej (bez instalowania aplikacji), ale może to się wiązać ze znacznym obniżeniem jakości połączenia (przerywanie), które może wręcz uniemożliwić komunikację. Aby dołączyć do spotkania z poziomu okna przeglądarki internetowej, po kliknięciu w powyższy link, kliknąć dwukrotnie ANULUJ uruchamiające się automatycznie okienko pobierania pliku instalacyjnego i wybrać opcję (poniżej) „Join from your browser”/”Rejoindre depuis le navigateur”. Następnie należy nadać sobie jakieś imię/pseudonim i potwierdzić, że nie jest się robotem (Captcha code). Przy dołączaniu do spotkania należy uruchomić AUDIO (Join audio), aby słyszeć wypowiedzi na platformie.
Wykłady będą również transmitowane na żywo na stronie Domu Bretanii na Facebooku, a ich zapis pozostanie dostępny przez tydzień: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę