Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Seks. Czego tak naprawdę się wstydzimy? - Premiera Pisma 06/2021 – CO NOWEGO

Seks. Czego tak naprawdę się wstydzimy? - Premiera Pisma 06/2021 – CO NOWEGO

reklama
📅 Data: środa, 09 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Co nowego, naszymi gośćmi będą: Iga Dzieciuchowicz, Przemysław Pilarski i Kasia Koczułap a dyskusja odbędzie się z okazji premiery czerwcowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii”. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Transmisja na Facebookowym profilu >> link

Temat rozmowy: Seks. Czego tak naprawdę się wstydzimy?
Jak napisał pod koniec XIX wieku irlandzki poeta Oscar Wilde, „na tym świecie wszystko sprowadza się do seksu. Poza samym seksem, który sprowadza się do władzy”. Ponad 100 lat później nasza codzienność wydaje się jeszcze bardziej kipieć od seksu. Jest obecny w mediach, kulturze, sporcie, reklamie i codziennych żartach. Może się też wydawać, że im więcej słyszymy o seksie, tym bardziej rośnie społeczny wstyd z nim związany. Jak często myślimy o własnej seksualności? Czy w ogóle ją rozumiemy? Czy potrafimy rozmawiać z bliskimi o seksie? Skąd czerpiemy informacje na tematy związane z seksualnością i wynikającymi z niej potrzebami? Czy wiemy, do kogo zwrócić się o pomoc? A przede wszystkim, czy w ogóle potrafimy rozpoznać problem? Jak się zmieniła seksualność Polek i Polaków i nasze podejście do seksu? O tym wszystkim porozmawiamy w trakcie czerwcowej „Premiery Pisma”.

W rozmowie wezmą udział:

Iga Dzieciuchowicz, reporterka i feministka, z wykształcenia teatrolożka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Przez kilka lat była recenzentką „Gazety Teatralnej. Didaskalia” i portalu e-teatr, potem współpracowała z krakowskim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Od 2016 roku redaktorka „Codziennika Feministycznego”. Autorka trzeciego sezonu „Śledztwa Pisma”. Wraz z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko jest współautorką książki „Bartoszewski. Droga”. Jej reportaże ukazały się m.in. w „Dużym Formacie”, „Tygodniku Powszechnym” i Onecie; jest stałą felietonistką miesięcznika „Kraków”. W swoich tekstach porusza tematykę praw kobiet i dyskryminacji ze względu na płeć; poszukuje bohaterek, które uwierzyły w swoją sprawczość i siłę. Interesują ją historie wykluczonych i wszystkich tych, którzy nie akceptują swoich życiorysów – mniejszości seksualnych oraz osób z doświadczeniem przemocy domowej i seksualnej czy skrzywdzonych przez polski wymiar sprawiedliwości.

Przemysław Pilarski dramatopisarz, scenarzysta, dramaturg, dziennikarz; kiedyś również stand-upper. Współautor książek Sztuka obsługi penisa i Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich. W przyszłym roku ukaże się jego kolejna książka, również o seksie – napisana tym razem z psychoterapeutką Magdaleną Chorzewską. Autor dramatów wystawianych i publikowanych w kraju i za granicą, a także licznych scenariuszy programów i seriali telewizyjnych. Laureat m.in. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oraz konkursu „Metafory Rzeczywistości”.

Kasia Koczułap psycholożka z wykształceniem seksuologicznym, edukatorka seksualna, aktywistka, popularyzatorka wiedzy o seksualności. Stale w procesie dokształcania się, bierze udział w szkoleniach i warsztatach. Pracuje w nurcie pozytywnej seksualności. Od dwóch lat działa edukacyjnie w Internecie, prowadząc projekt „Co z tym seksem?”. Jest współautorką aplikacji edukacyjnej o tej samej nazwie, aktywnie prowadzi konta na IG – @kasia_coztymseksem. Jej marzeniem jest rzetelna edukacja seksualna w polskich szkołach. Prywatnie – podróżniczka, kocha filmy, seriale i chodzenie po górach.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę