Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kryzys klimatyczny jako kryzys wyobraźni: MSK na Placu Defilad

Kryzys klimatyczny jako kryzys wyobraźni: MSK na Placu Defilad
📅 Data: poniedziałek, 12 lipca 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na Placu Defilad: przez pięć kolejnych poniedziałków u stóp Pałacu Kultury rozmawiamy o przyszłości planety. Każdej dyskusji towarzyszy projekcja filmowa.

W poniedziałek, 12 lipca 2021 porozmawiamy o kryzysie klimatycznym jako kryzysie wyobraźni, a debacie towarzyszyć będzie pokaz filmu "Można Panikować" oraz spotkanie z jego twórcami.
Jak współczesna mentalność doprowadziła nas do kryzysu? Jak człowiek rozumny funkcjonuje w świecie, który ulega degradacji?

👉 18:00 debata
👉 20:00 rozmowa wokół filmu „Można Panikować”
👉 21:30 film

Filip Springer razem z dr Adrianem Wójcikiem oraz dr hab. Katarzyną Czeczot w sposób artystyczno-poetycko-filozoficzny przyjrzą się kryzysowi klimatycznemu i naszej zbiorowej społecznej wyobraźni, nieumiejętności przewidywania konsekwencji eksploatacji zasobów, myśleniu o nieograniczonym wzroście jako o jednym rozwiązaniu.

Wyobraźnia, choć zyskała miano cechy niepożądanej w kapitalistycznym świecie, jest niezwykle potrzebną, a dzisiejsi decydenci zdają się jej nie mieć. Mogłaby być narzędziem, które już klika lat temu mogło posłużyć do podjęcia działań potrzebnych w radzeniu sobie z kryzysem klimatycznym, ale jej zabrakło. Wyobrazić sobie lepszy świat - czy to zadanie niemożliwe? Co nas powstrzymuje?

W dyskusji wezmą udział:
dr Adrian Wójcik z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
dr hab. Katarzyna Czeczot z Instytutu Badań Literackich PAN
Prowadzenie: Filip Springer

🎬 film: Można Panikować 🎬
Przepełniony nostalgią portret fizyka atmosferycznego, prof. Szymona Malinowskiego. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzającymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Szymon, który przez całe życie zawodowe edukował innych, jest ukazany w momencie kiedy musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia.

Kręcąc “Można Panikować”, Jonathan Ramsey stworzył profesorowi Malinowskiemu ogromną platformę, dzięki której jego głos mógł być usłyszany przez dużo większe grono odbiorców. W informowaniu o kryzysie klimatycznym każde działanie jest na wagę złota, a praca aktywistów i naukowców, o której zawsze najgłośniej się mówi, nie byłaby możliwa bez wsparcia osób, które pomagają ich przekazowi wybrzmieć. Staromiejski Dom Kultury, w którym pracują Paulina Andruczyk i Arkadiusz Gruszczyński, prowadzący dyskusji, wspiera działania Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, zapewniając im miejsce do pracy - Sprzężenie w Parku Żeromskiego. Arkadiusz będzie rozmawiać z Jonathanem Ramseyem i Szymonem Malinowskim o tym, jak ważna jest pomoc instytucji, organizacji lub zwyczajnie osób, które mają określone umiejętności, by, na przykładzie powstania filmu “Można Panikować”, jak najskuteczniej szerzyć świadomość na temat kryzysu klimatycznego.

W rozmowie wezmą udział:
Paulina Andruczyk
Szymon Malinowski
Jonathan Ramsey
Prowadzenie: Arkadiusz Gruszczyński

📅 Poniedziałek, 12 lipca 2021, godz. 18:00
🎟️ Wstęp wolny, wypożyczenie leżaka 2 złote

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧