Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kryzys klimatyczny to wszystkich i niczyja wina | MSK na Placu Defilad

Kryzys klimatyczny to wszystkich i niczyja wina | MSK na Placu Defilad

reklama
📅 Data: poniedziałek, 26 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na Placu Defilad: przez pięć kolejnych poniedziałków u stóp Pałacu Kultury rozmawiamy o przyszłości planety. Każdej dyskusji towarzyszy projekcja filmowa.

👉 20:00 debata
👉 21:30 film

Wychodzimy z przekonania, że w erze antropocenu potrzeba nam transformacji całego systemu. Odwrócenia ról, aby to nie człowiek władał naturą, a natura kierowała człowiekiem. Patrycja Sasnal oraz Magdalena Budziszewska “odczarują” temat winy klimatycznej i zarysuje system, do jakiego powinniśmy dążyć, by uniknąć katastrofy.

W dyskusji wezmą udział:
Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych
dr Magdalena Budziszewska z Wydziału Psychologii UW
Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska z Newonce Radio

🎬 Film: How to let go of the world and love all the things climate can’t change? 🎬
W dyskursie publicznym panuje przekonanie, że indywidualnymi wyborami uratujemy świat, jednak kryzys klimatyczny to kryzys systemu. Dopóki system pozostaje bez zmian, żadna postawa człowieka nie jest dobra. Indywidualne wybory mogą jedynie sprawiać, że będziemy się lepiej czuli i czuły sami i same ze sobą. Rządy na całym świecie, rady miast, znane osoby zachęcają do często autodestruktywnego zachowania, bo “tak przecież będzie lepiej dla planety”. Problem leży w tym, że systemem kierują jednostki władzy publicznej lub prywatne firmy nierzadko związane z dużymi emisjami. Najlepszym przykładem jest koncern naftowy BP, który w 2005 roku wymyślił termin “carbon footprint” - “ślad węglowy”. System zbudowały podmioty rządne pieniędzy i władzy, wzajemnie się napędzając. Jako jednostki, o ile nie jesteśmy baronami naftowymi, nie przyczyniamy się wybitnie do pogłębiania się kryzysu. Nie mamy nawet kompetencji, żeby stwierdzić czyja jest wina. Jednak wszystko, co robimy, krzywdzi osoby w innej części świata, które są mniej uprzywilejowane. Destruktywność działalności człowieka jest okrutna, a system wcale nie pomaga się z nią uporać. Jak wyjść z takiego myślenia? Jak otrząsnąć się z marazmu? Co z człowiekiem i klimatem?

📅 Poniedziałek, 26 lipca 2021, godz. 20:00
🎟️ Wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!