Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kino letnie NIAiU: Planeta 2.0

Kino letnie NIAiU: Planeta 2.0

reklama
📅 Data: czwartek, 29 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pałac Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Tematem tegorocznej edycji letniego kina NIAiU będą senne miraże i utopijne wizje przyszłości. Scenerię każdego z sześciu filmowych obrazów stanowią miejskie pejzaże – zarówno te będące ucieleśnieniem reżyserskich wizji, jak i rzeczywiste miejsca. Oaza hipisów na pustyni, latające samochody, labirynt ze szkła i stali powracają w kolejnych filmach, zachęcając do namysłu nad pobudkami kierującymi ludźmi w poszukiwaniach wspólnej drogi do szczęścia. Czy możliwe jest stworzenie idealnego miasta, uwzględniającego indywidualne potrzeby jednostki? Jaka jest rola architekta w budowaniu futurystycznych wizji? Oto jak bohaterowie filmów fabularnych i dokumentalnych odnaleźli się w oferowanych im konceptach idealnej rzeczywistości.

Pokazy odbywają się w ogrodzie Pałacu Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2 w Warszawie. Wejście przez Pawilon wystawowy SARP. Prosimy, aby w czasie przebywania na terenie pokazów, zakrywać nos i usta. Należy również korzystać wyłącznie z wyznaczonych miejsc. W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz może zostać odwołany lub przeniesiony na inny termin.

29 lipca 2021, godz. 21.00
Planeta 2.0, reż. Matt Wolf, USA, 2020, 115 min
napisy w j. polskim
Film opowiada o grupie ekologów i myślicieli, którym przewodzi John Alen. Dzięki funduszom miliardera Eda Bassa Alen na początku lat 90. XX wieku realizuje olbrzymie przedsięwzięcie badawcze mające na celu odtworzenie w mikroskali dominujących stref klimatycznych na Ziemi z typową dla nich fauną.
Badacze zamknęli się na dwa lata w tzw. Biosferze 2 (Biosfera 1 to Ziemia) na pustyni w Arizonie. Miała to być swoista arka Noego, pomagająca ludziom zrozumieć prawa ekologii oraz swój byt na Ziemi, test dla wielu dziedzin nauk przed próbą kolonizacji kosmosu. Jednak realia zamknięcia zweryfikowały wizje zespołu Alena.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!