Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

W DUCHU ZERO WASTE II

W DUCHU ZERO WASTE II
📅 Data: czwartek, 12 sierpnia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Al. Zjednoczenia 19 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy całe rodziny na warsztaty poświęcone ekologii i ochronie środowiska. Jest to druga edycja warsztatów, pierwszą znajdziecie TU - link

Spotkania są realizowane w okresie lipiec - październik 2021, zgodnie z poniższych harmonogramem.
Zapisy: mamybielanskie@gmail.com

Warsztat nr 1
☼ CO SIE DZIEJE Z NASZYMI ŚMIECIAMI?
27 lipca (wtorek) w godzinach 17.00- 19.00
prowadząca: Iga Łukaszewicz
O sobie: „Nazywam się Iga i od lat jest mi bliski temat zmian klimatu i zanieczyszczenia środowiska. Po maturze, przerażona zaśmieceniem naszej planety, założyłam bloga Bez folii. Pokazuje tam jak dawać drugie życie starym, pozornie niepotrzebnym rzeczom oraz jak podejmować odpowiedzialne dla środowiska decyzje. Zajmuje się szyciem z materiałów z odzysku oraz prowadzeniem warsztatów. Poza tym jestem aspirującą tłumaczką i kończę studia lingwistyczne.
Więcej o mnie można znaleźć na:
Facebooku: link oraz
Instagramie: link
Zajęcia o wpływie śmieci na środowisko dla dzieci.
Podczas zajęć dzieci będą mogły dowiedzieć się co dzieje się ze śmieciami pozostawionymi w lesie, jak śmieci wpływają na środowisko naturalne i dlaczego warto go unikać.
Dzieci będą ratować pluszaki-zwierzaki, które najadły się śmieci. Dowiedzą się jak prawidłowo segregować śmieci i dlaczego jest to takie ważne. Poznamy też historię trzech plastikowych butelek i dowiemy się co dzieje się z butelkami, które nie trafią do recyklingu. Na koniec razem zrobimy pierwszy krok do ograniczenia plastiku i stworzymy własne eko torby ze starych t-shirtów.

Warsztat nr 2
☼ DEZODORANT DIY
29 lipca (czwartek) w godzinach 17.00- 19.00
prowadząca: Marta Frankowska - fanka dzikiej kosmetyki, zakochana w roślinach i ich cudownych mocach. Hobbystycznie robi kosmetyki naturalne i niestrudzenie stara się zarażać innych swoją pasją. Od kilku lat propaguje życie zgodne z ideą zero waste wraz z grupą fb: Bielany Less Waste
Warsztat ma na celu zachęcenie do samodzielnego wykonywania naturalnych- bezpiecznych kosmetyków:
1. Pogadanka o dezodorantach: Co to jest dezodorant i jak działa?
Czym się różni dezodorant od antyperspirantu?
2. Uczestnicy własnoręcznie wykonują: dezodorant w płynie dezodorant w kremie

Warsztat nr 3
☼ POŻEGNANIE Z PLASTIKIEM
3 sierpnia (wtorek) w godzinach 17.00- 19.00
prowadząca: Beata Niedomagała - nauczycielka biologii Liceum Ogólnokształcącym nr 13, przeprowadza warsztaty dla uczniów i społeczności lokalnej dotyczące ochrony środowiska i idei Zero Waste, założycielka grupy społecznościowej promującej ograniczanie odpadów i plastiku w życiu codziennym .
Poprowadzi pogadankę na temat konieczności ograniczenia plastiku w naszym życiu, podstawowych zasad związanych z ideą Zero Waste. Na warsztatach uczestnicy poznają alternatywy dla plastikowych przedmiotów codziennego użytku a dzieci wraz z rodzicami wykonają plakaty dotyczące wpływu plastiku na środowisko lub sposobów na jego ograniczenie w naszym codziennym życiu. Prace zostaną nagrodzone upominkami dla dzieci, a wśród wszystkich uczestnkiów zostanie rozlosowany zestaw startowy zero waste składający się , z woskowijek, wielorazowych woreczków i próbek ekodetergentów.

Warsztat nr 4
☼ KULE KWIATOWE
5 sierpnia (czwartek) w godzinach 17.00- 19.00
prowadząca: Joanna Baranowska - ekoedukatorka z Bielan, autorka bloga Organiczni.eu i książki „Jak kompostować? To proste!”
Rodzinne lepienie kul kwiatowych, w których ukryte będą nasiona kwiatów przyjaznych zapylaczom. Gotowe kule można położyć w ogrodzie, ale także w miejscach bardziej dzikich. Pierwszy deszcz rozpuści kule i sprawi, że nasiona będą mogły wykiełkować.
Zabawa dzięki ręcznemu lepieniu z gliny i ziemi jest bardzo relaksująca.

Warsztat nr 5
☼ PASTY DO ZĘBÓW I PROSZKI DO PRANIA
10 sierpień (wtorek) w godzinach 17.00- 19.00
prowadząca: Iga Łukaszewicz
Na warsztatach dzieci stworzą własną pastę do zębów oraz proszek do prania. Dowiemy się co dzieje się z plastikowymi opakowaniami po kosmetykach i dlaczego lepiej nie produkować śmieci, dowiem się ile rozkładają się jakie śmieci. Dzieci przekonają się też jak detergenty mogą zanieczyszczać wodę. Wykonamy pastę do zębów w słoiczkach oraz proszek do prania z ekologicznych składników.

Warsztat nr 6
☼ LAS W SŁOIKU
12 sierpień (czwartek) w godzinach 17.00- 19.00
prowadząca: Iga Łukaszewicz
Na zajęciach będziemy w dużych słoika tworzyć własne kompozycje z bluszczu, paproci i mchu. Dowiemy się, jak dbać o las w słoiku, który jest zamkniętym ekosystemem. Nauczymy się jak wykorzystać to, co już mamy, aby stworzyć przyjazne środowisku kompozycje. Nauczymy się też pielęgnować lasy w słoiku.

Warsztat nr 7
☼ MOC ZIÓŁ
wrzesień
prowadząca: Joanna Kasztelaniec
Warsztat poświęcony praktycznemu zastosowaniu roślin leczniczych. Nauczymy się rozpoznawać zioła rosnące wokół nas, a często pospolicie nazywane są chwastami.

Warsztat nr 8
☼ DOMEK DLA PSZCZÓŁ MURAREK
wrzesień
prowadząca: Mira Suwała - behawiorystka, pasjonatka dzikiej przyrody, propagatorka dzikich zapylaczy z kilkunastoletnim doświadczeniem w obserwowaniu i wspieraniu pszczół murarek.
Podczas warsztatów rodziny dowiedzą się podstawowych informacji o dzikich pszczołach murarkach, znajdą odpowiedź między innymi na takie pytania:
- Gdzie mieszkają dzikie pszczoły?
- Jak zaprosić murarki na swoją działkę, parapet czy balkon w bloku?
- Czym różnią się od pszczoły miodnej?
- Jak wygląda rozwój murarki?
- Czy mają żądło i dlaczego nie żądlą?
- Czy produkują miód?
- Czy można odróżnić samca i samicę po fryzurze?
- Czy mają wrogów?
- Jakie zagrożenia na nie czyhają i jak możemy im pomóc?
- Co łączy dzikie pszczoły i ślimaki?
- Dlaczego domki dla owadów dostępne w sklepach często nie są dla nich dobre?

W części praktycznej rodziny samodzielnie zbudują bezpieczny domek dla tej przeuroczej przyjacielskiej pszczółki z wykorzystaniem odpadów i naturalnych materiałów.

---

Zapisy: mamybielanskie@gmail.com

Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Bielany.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę