Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Most obywatelski: Polska-Rosja. Civic Tech. Izdebski i Okhotin

Most obywatelski: Polska-Rosja. Civic Tech. Izdebski i Okhotin

reklama
📅 Data: środa, 15 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na dyskusję on line: Aktywizm. Civic Tech: tworzenie znaczących platform i aplikacji.
Eksperci z Polski i Rosji w obszarze civic tech podyskutują o obywatelskiej samoorganizacji online.

Moderator spotkania Piotr Pogorzelski, dziennikarz, autor podcastu Po prostu Wschód:
“Czasem wydaje się, że Polska i Rosja to całkowicie odmienne twory państwowe. W ostatnich latach można znaleźć jednak pewne niepokojące podobieństwa. Dlatego liczę na to, że spotkanie pokaże, jak można wykorzystać doświadczenia dwóch moich rozmówców w rozbudowie serwisów, które mogą służyć w kontrolowaniu działań państwa. OWD-Info pisze o nadużyciach rosyjskich władz, szczególnie policji. Krzysztof Izdebski z kolei skupia się na przejrzystości technologii wykorzystywanych przez władze. Jak na te działania reagują rządzący w obydwu krajach, jakie rozwiązania z siebie stosowanych Grigorij Ochotin widziałby w Polsce, a jakie Krzysztof Izdebski w Rosji”.

Gośćmi spotkania będą:
- Krzysztof Izdebski, prawnik, ekspert ds. przeciwdziałania korupcji, przejrzystości zarządzania i partycypacji obywatelskiej. Specjalizuje się w dostępie i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Walczy o przejrzystość państwowych technologii, a zwłaszcza narzędzi do automatycznego podejmowania decyzji. Wniósł istotny wkład w przełomową decyzję o jawności algorytmu przydziału sędziów do konkretnych spraw sądowych w Polsce. Autor publikacji dotyczących wolności informacji, technologii, rządu, korupcji i udziału społecznego. Współpracuje z Algorithm Watch w zakresie oceny zgodności technologii COVID-19 i praw człowieka.
- Grigory Okhotin, dziennikarz, współtwórca projektu medialnego OVD-Info. Pracował dla takich wydawnictw jak Polit.Ru, Vedomosti i RIA Novosti. Od dziesięciu lat rozwija rozwiązania IT i projekty danych z zakresu praw człowieka.

Spotkanie zostanie przeprowadzone na Zoomie w formie moderowanego dialogu między stroną rosyjską i polską. Języki spotkań: rosyjski i polski. Tłumaczenie symultaniczne zostanie zorganizowane dla uczestników spotkania w Zoomie. Po publikacji dyskusji w Youtube dostępne będą również angielskie napisy.

Transmisja na ZOOM >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!