Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Blok urbanistyczny / Budownictwo wspólnotowe. Mateusz Gierszon

Blok urbanistyczny / Budownictwo wspólnotowe. Mateusz Gierszon

reklama
📅 Data: wtorek, 21 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Dom Społeczny, Obozowa 85 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Wolskie Centrum Kultury zaprasza na dziesiąte spotkanie z cyklu “Blok urbanistyczny”.
Tym razem inspiracją dla spotkania będzie książka „Metoda Segala. O wspólnotowym budownictwie mieszkaniowym”, której autorem jest Mateusz Gierszon.
Rozmowę z autorem poprowadzi Xawery Stańczyk.

„Blok urbanistyczny” to cykl spotkań z autorami i autorkami książek, w którym poprzez dyskusję wokół podejmowanych w ich publikacjach tematów związanych z szeroko pojętym miastem z uwagą przyglądamy się sposobom użytkowania, planowania i myślenia o przestrzeni miejskiej. Wraz z gośćmi reprezentującymi różne obszary wiedzy, sprawdzamy z jak wielu różnych punktów widzenia można mówić o mieście, przestrzeni i naszej codzienności.
Cykl towarzyszy wystawie-laboratorium „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”, rozmowy i ich dokumentacja zasilać będą bibliotekę laboratorium tworząc skrypt dla osób chcących poszerzać wiedzę z zakresu miasta.
Dotychczas gośćmi Bloku urbanistycznego byli: Joanna Erbel, Stanisław Łubieński, Artur Jerzy Filip, Filip Springer, Olga Grabiwoda i Dominika Janicka z Instytutu Dizajnu w Kielcach, Dorota Kotas, Radosław Tereszczuk i Karol Su/ka, Barbara Lewenstein i Ewa Stusińska. Spotkania prowadzi Xawery Stańczyk.

Mateusz Gierszon – Absolwent Politechniki Krakowskiej, doktor inżynier architekt, współwłasciciel pracowni architektonicznej EMA Studio. Zajmuje się szeroko rozumianą ekologią w architekturze, zarówno w sensie ochrony zasobów i minimalizacji negatywnych wpływów budynku na otoczenie, jak i ekologii społecznej. Interesuje się partycypacją, samopomocą i rozwojem lokalnych społeczności dzięki procesowi budowy. Z tych powodów fascynują go technologie low-tech i DIY. Autor ksiązki "Metoda Segala. O wspólnotowym budownictwie mieszkaniowym".

Xawery Stańczyk – badacz, poeta i redaktor. Doktor kulturoznawstwa, magister kulturoznawstwa i socjologii. Autor rozprawy naukowej Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978–1996 (2018) nominowanej do Nagrody Giedroycia, na podstawie pracy uznanej za najlepszą rozprawę doktorską z nauk o kulturze w konkursie Narodowego Centrum Kultury w 2016 roku. Współredagował monografie Miasto na żądanie. Aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia (2014) i Awangarda/underground. Idee, historie, praktyki w kulturze polskiej i czeskiej (2018). Autor tomów poetyckich: nominowanego do Nagrody Literackiej Nike Skarbu piratów (2013) i Handluj z tym (2015). Laureat stypendium artystycznego m.st. Warszawy oraz grantu Preludium Narodowego

21.09 godz. 20:00
Dom Społeczny Obozowa 85
wstęp wolny

Jak do nas dotrzeć:
Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub roweru. Niewielka ilość miejsc parkingowych.
tramwaje: 10, 23, 24, N45, N95
autobusy: 184, 197
Metro Księcia Janusza

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!