Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Panel dyskusyjny Piractwo czy dozwolony użytek

Panel dyskusyjny Piractwo czy dozwolony użytek
📅 Data: czwartek, 23 kwietnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Muranów, ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


23 kwietnia w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny z cyklu „Piractwo czy dozwolony użytek”. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie gdzie kończy się dozwolony użytek, a zaczyna piractwo, a także podyskutują na temat nowych sposobów dystrybucji kultury.

Rozmowa będzie dotyczyła prawa dozwolonego użytku, nowoczesnego modelu zarządzania kulturą, sposobu działania organizacji zbiorowego zarządzania, opłaty reprograficznej oraz szeroko rozumianej własności intelektualnej. Spotkanie będzie szczególnie ciekawe dla twórców, ale tak naprawdę tą tematyką powinien być zainteresowany każdy konsument i użytkownik Internetu.

Koncepcja panelu:
W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata reprograficzna w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów. Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach - fizycznych i cyfrowych.

Na chwilę obecną swój udział potwierdzili:
Alek Tarkowski – dyrektor Centrum Cyfrowego, zajmuje się reformą prawa autorskiego i polityk publicznych (policy). Doktor socjologii, bada społeczny i kulturowy wpływ technologii cyfrowych i popularyzuje w Polsce otwarte modele produkcji i udostępniania treści z wykorzystaniem internetu. Współzałożyciel projektu Creative Commons Polska. Członek Rady do spraw Cyfryzacji, ciała doradczego Ministra Administracji i Cyfryzacji – w jej ramach przewodzi grupie roboczej ds. ekompetencji.
Gonix – raperka i autorka piosenek. W swojej twórczości artystka czerpie z wielu gatunków muzycznych - łączy śpiewanie z rapowaniem, sample z elektroniką, muzykę klubową z popem czy miejski slang z wytrawną polszczyzną.
dr Magda Zena Sadurska - badaczka specjalizująca się w psychologii komunikacji, nauczycielka akademicka, trenerka i konsultantka pracująca dla takich instytucji jak London School of Economics, Uniwersytet Warszawski, Bank Światowy i innych. Performerka i blogerka (więcej na stronie magdazena.com).
Agnieszka Gos - Head of Digital Distribution Independent Digital Sp. z o.o.
Michał \"Sir Michu\" Kożuchowski - absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu i trąbki, multi-instrumentalista, producent i kompozytor.
Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT.
Paweł Latkowski - aplikant adwokacki w Kancelarii DLA PIPER - na co dzień zajmuje się sporami z zakresu praw autorskich, nieuczciwej konkurencji
Paweł Soproniuk - Członek Zarządu NuPlays.pl
dr Piotr Turek - doktor nauk ekonomicznych, ekspert rynku nowoczesnej technologii, Public Relations, rozrywki i muzyki. Wykładowca , kompozytor i producent muzyczny.
Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Termin: czwartek, 23 kwietnia 2015, godz. 17:00 -18:45;
Stacja Muranów, ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa
WSTĘP WOLNY

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę