Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Ta(e)ncerówka u cadyka Cekajota

Ta(e)ncerówka u cadyka Cekajota

reklama
📅 Data: piątek, 10 grudnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Andersa 15 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🕎 Zdarzył się Chanukowy cud! W Centrum Kultury Jidysz święto świateł celebrujemy w tym roku aż do 10 grudnia!
Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie pod tytułem „Ta(e)ncerówka u cadyka Cekajota”!
Spotkajmy się na Andersa, by wspólnie gotować, ucztować, wygrywać nagrody w naszej loterii i wysłuchać koncertu kapeli „Di Libe brent wi a nase Szmate”. Przybywajcie tłumnie!

W programie:
🍲 17:00 - Warsztaty kulinarne z Michałem Lachurem-Kolumparem, podczas których przygotujemy między innymi: kartoflankę z grzybami, mamałygę, krupnik, cymes i inne pyszności kuchni żydowskiej w wegetariańskich odsłonach.
🍴 20:00 - Uczta przy świecach z przygotowanych wspólnie dań.
🎹 20:30 - Koncert Di Libre brent wi a nase Szmate (Maja Luxenberg).
🔮 A w międzyczasie - Kaligrafowane wróżby z Aleksandrą Ćwikowską z Nice Letter Studio, zabawa "Kabała serca" i chanukowa loteria z nagrodami od Teatru Żydowskiego, Muzeum Polin i Muzeum Getta Warszawskiego.

Wstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona, piszcie na [email protected] z informacją, że się wybieracie, koniecznie z maseczkami 😉

---
O naszych gościach:

Di Libe brent wi a nase Szmate <jid. Miłość płonie jak mokra szmata> - queerowa kapela podwórkowa, założona przez tekściarkę Łaję Szkło i performerkę Maję Luxenberg.
Repertuar Di Libe brent wi a nase Szmate to przede wszystkim piosenki o miłości (kobiety do kobiety), ale też o dyskryminacji, przemocy, bólu i aktualnej polityce. To projekt z ducha punkowy, bo interwencyjny. W październiku nagrałyśmy cover Bella Ciao na krakowskiej blokadzie, teraz chcemy utrwalić materiał naszej pierwszej płyty podczas ulicznej trasy koncertowej w strefach wolnych od LGBT+. To także projekt standupowy, w którym muzyka jest równie ważna co na wpół improwizowane monologi. Inspiruje nas kultura jidysz i żydowski szmonces, przedwojenne melodie i kryminalne historie. Cytując wycinki ze starych łódzkich kronik i magazynów oddajemy hołd kobietom zapomnianym przez historię – służącym, sex workerkom, wiedźmom, anonimowym bohaterkom barwnego, wielokulturowego świata, który bezpowrotnie odszedł w niebyt.

Aleksandra Ćwikowska (@Nibme), nauczycielka kaligrafii z 7-letnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów kaligraficznych. Założycielka Nice Letter Studio w Warszawie. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. Stypendystka, a następnie członkini Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego. Autorka licznych kursów i warsztatów kaligraficznych. Przez ostatnie 7 lat, poprowadziła ponad 2000 godzin warsztatów, pokazów i kursów kaligraficznych.

Michał Lachur aka Vegan Chef Michael David - weganin, miłośnik zdrowego jedzenia, jidysz i biegania. Prowadzi warsztaty kuchni roślinnej w studio CookUp, jest autorem pierwszego na świecie kursu kuchni wegańskiej online: Vegan Culinary Course

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę