Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Między słowami: Radex. Muzyk Radek Łukasiewicz mówi o mocy słów

Między słowami: Radex. Muzyk Radek Łukasiewicz mówi o mocy słów

reklama
📅 Data: środa, 15 grudnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga! To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

MIĘDZY SŁOWAMI: RADEX
Radek Łukasiewicz jest gościem cyklu Między słowami, w którym Anna Król rozmawia z artystami o języku i słowach.
Jego teksty śpiewają Pustki, Rojek i Brodka. Z Biszem tworzy rap, z Polskimi Znakami ożywia pieśni ludowe. Tłumaczy z angielskiego i francuskiego, wiersze czyta, pisze i kocha.
O tym, czy muzyka jest językiem, o melancholii mowy polskiej i urodzie słowiańskich zgłosek z Radkiem Łukasiewiczem w autorskim cyklu o mocy słów rozmawia Anna Król.

Radek Łukasiewicz (RADEX) – muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, producent muzyczny. Założyciel i lider zespołu Pustki, z którym nagrał siedem albumów studyjnych; połowa duetu Bisz/Radex. Pierwszy zespół, z którym grał to założony w Ostrówku wakacyjny projekt Larvix (1996). W 1998 dołączył do związanego ze sceną HC/punk zespołu Art brut. Z grupą nagrał demo i kilka koncertów. W 1999 roku wspólnie z Jankiem Piętką założył zespół Pustki. W latach 2001–2004 występował z zespołem improwizującym Melancholia. Skład opublikował nagranie „Słoneczniki” (składanka Warszawski Underground Jazzowy). Od 2008 roku jest basistą składu koncertowego grupy Ballady i Romanse. W latach 2011–2014 występował w zespole Buldog. Nagrywał i koncertował z zespołami Kobiety, Paula i Karol, Brodka. Na potrzeby gali wręczenia nagród Paszporty „Polityki” w 2018 r. powołał grupę Radek Łukasiewicz All Stars, z którą wykonał stworzoną przez siebie oprawę muzyczną. Jest autorem większości tekstów piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka, Piotr Zioła. Komponuje muzykę teatralną i filmową. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotnie jako muzyk brał udział w festiwalach literackich i slamach. Jego teksty były drukowane m.in. w miesięczniku „Więź” czy w antologii młodej poezji związanej ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie Proszę pokazać język.

MIĘDZY SŁOWAMI to seria rozmów, w której Anna Król pyta artystów różnych dziedzin o język, słowa i poezję. Jej gośćmi byli m.in. Maria Peszek, Vienio, Leski, Matylda Damięcka.


To wydarzenie zostało odwołane przez organizatora!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę