Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dziecięce poranki on-line w MNW

Dziecięce poranki on-line w MNW
📅 Data: niedziela, 12 czerwca 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zabawy ze sztuką bez wychodzenia z domu.
Dla tych, którzy lubią spotykać się z nami on-line, przygotowaliśmy propozycje warsztatów na platformie Zoom. Porozmawiamy o sztuce, poznamy dzieła sztuki, które znajdują się w muzeum, zaproponujemy zadania do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu. Zapraszamy na wspólne spotkania raz w miesiącu.

👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–10 lat
🏠 Miejsce: platforma Zoom.us
🎟 Zasady udziału: bezpłatne wejściówki do pobrania on–line od wtorku poprzedzającego wydarzenie >> link

ℹ Dodatkowe informacje:
Link do warsztatów otrzymają Państwo dzień przed zajęciami, na podany przy zapisie adres e-mail.
W warsztatach można wziąć udział korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu: komputera, tabletu lub telefonu. Do udziału w warsztatach zachęcamy również opiekunów.
Liczba miejsc ograniczona.

📅 Harmonogram spotkań 📅

🤶 19 grudnia / Prawdziwa historia świętego Mikołaja
Gdzie i kiedy żył święty Mikołaj? Jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano? Obejrzymy sceny z historii Bożego Narodzenia tworzone przez artystów różnych epok.
wejściówki dostępne od 14 grudnia

🖍 23 stycznia / Pastelowe inspiracje
Prowadzenie: Magdalena Chludzińska
Stanisław Wyspiański, Leon Wyczółkowski i Jan Rembowski to tylko niektórzy artyści, którzy specjalizowali się w technice pastelu. Jeżeli jesteście ciekawi, w jaki sposób stawiali kreski, a który kolor był ich ulubionym, to zapraszamy na spotkanie. Odpowiemy na pytania, w jaki sposób powstają pastele, ile odcieni mogą mieć pastelowe kredki, dlaczego mówi się, że ta technika ma „pudrowy” wdzięk? I czy pastel bardziej przypomina rysunek czy malarstwo?
wejściówki dostępne od 18 stycznia

🐍 20 lutego / Porozmawiajmy o Cranachu
Prowadzenie: Karolina Goska
W Muzeum Narodowym prezentowana jest wystawa „Cranach. Natura i sacrum”. To świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej dziełom Lucasa Cranacha Starszego (1472–1553), wybitnego niemieckiego malarza. Poznać jego życie, twórczość, spróbować odszyfrować znaczenia przedstawionych osób i przedmiotów.
wejściówki dostępne od 15 lutego

🎨 27 marca / Nadworny malarz Stanisława Augusta Poniatowskiego
Prowadzenie: Karolina Goska
Poznamy nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Bernarda Bellotta zwanego Canalettem (1721–1780). Dowiemy się, czego król od niego oczekiwał i jakie zasady zachowania panowały na królewskim dworze. Poznamy również zwyczaje ludzi, którzy mieszkali w osiemnastowiecznej Warszawie i zostali uwiecznieni na obrazach Canaletta.
wejściówki dostępne od 22 marca

🐇10 kwietnia / Obyczaje wielkanocne /
Prowadzenie: Beata Staniszewska
Czy jesteście ciekawi, jak wydarzenia Wielkiego Tygodnia były przedstawiane w sztuce? Albo co wspólnego ma Judasz z Marzanną, a pisanka ze Zmartwychwstaniem? I dlaczego Wielki Post kończył się pogrzebem żuru i śledzia? Zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieła sztuki będą ilustracją lub pretekstem do omówienia tradycji i obrzędów związanych ze świętami Wielkiej Nocy.
wejściówki dostępne od 5 kwietnia

🔨 15 maja / Milion rzeczy
Prowadzenie: Magdalena Chludzińska
Otacza nas mnóstwo rzeczy. Pomagają w wykonywaniu codziennych czynności, które nie zmieniły się od tysięcy lat: wstajemy, jemy, pracujemy, bawimy się, leczymy, śpimy. Mają wpływ na nasze nawyki, zwyczaje i rytuały. Podnoszą nasz komfort życia. Ale czy wszystkie są nam potrzebne? Czy służą naszej planecie? Wspólnie zastanowimy się do czego służyły dawniej pewne przedmioty, bez których moglibyśmy się obyć dziś i czy mamy pomysł, w jaki sposób ograniczyć ich liczbę.
wejściówki dostępne od 10 maja

🎨 12 czerwca / Porozmawiajmy o Chagallu /
Prowadzenie: Karolina Goska
Kolorysta, surrealista, kubista, wizjoner – kim był Marc Chagall? W jaki sposób możemy określić styl, którym posługiwał się artysta? Kim był, co malował, jak tworzył? Muzeum Narodowe w Warszawie zakupiło 14 prac rysunkowych i graficznych tego artysty, w których połączył on różne techniki: gwasz i temperę, kredkę, ołówek i kolorowy tusz, a nawet pastel. Prace te będą pretekstem do rozmowy o artyście.
wejściówki dostępne od 7 czerwca

Koordynacja: Marta Kochlewska / Dział Edukacji

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę