Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Blok urbanistyczny / Użyteczność architektury. Jakub Szczęsny

Blok urbanistyczny / Użyteczność architektury. Jakub Szczęsny

reklama
📅 Data: wtorek, 25 stycznia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Dom Społeczny, Obozowa 85 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Blok urbanistyczny.
Tym razem inspiracją dla spotkania będzie książka Jakuba Szczęsnego „Witaj w świecie bez architektów” wydana przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Rozmowę z autorem poprowadzi Xawery Stańczyk.

Blok urbanistyczny to cykl dyskusji na temat faktycznie istniejącej, a niekoniecznie namacalnej architektury miasta, jego struktury powstającej w działaniu i projektowanej wciąż na nowo. To rozmowa i refleksja o mieście wielowymiarowym i wielogatunkowym, przestrzeni zmian i trwania – takiej, w której nieustannie rozgrywanych jest szereg interesów, a ich reperkusje pociągają za sobą kolejne działania, rozbudzają pragnienia, lub przeciwnie, pozbawiają złudzeń. Tak rozumianemu miastu przyglądamy się wspólnie z autorami i autorkami publikacji dotyczących jego różnych aspektów: od mieszkalnictwa i budownictwa, przez muzykę i krajobraz dźwiękowy, po seksualność i inne aktywności mieszkańców i mieszkanek.

„Większość budynków to nie dzieła sztuki” – pisze Jakub Szczęsny, autor koncepcji najmniejszego budynku świata (Dom Kereta, w kolekcji nowojorskiego MoMA) pokazuje, że dobre budownictwo nie opiera się na oderwanym od rzeczywistości wizjonerstwie, lecz na obserwacji kontekstu, w którym ma powstać dany budynek (…)
"Witaj w świecie bez architektów" to książka adresowana do osób, które zaczynają interesować się architekturą i poszukują odpowiedzi na pytanie, dlaczego otaczające nas rzeczy wyglądają (i działają) tak, a nie inaczej. Autor pisał ją z myślą o swoim nastoletnim synu i jego rówieśnikach, dlatego pojawiają się w niej liczne notki wyjaśniające i ilustrujące trudniejsze kwestie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby książkę przeczytali też dojrzalsi czytelnicy, jeśli chcą lepiej zrozumieć i ocenić własne otoczenie – i wyjść poza opisywanie świata wyłącznie epitetami „ładne” i „nieładne”. (materiały wydawcy)

Blok urbanistyczny / Użyteczność architektury. Jakub Szczęsny
Dom Społeczny Obozowa 85
25.01 / 19:00
wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę