Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Próba czytana: AKTY DESPERACJI. Teatr improwizowany w Big Book Cafe

Próba czytana: AKTY DESPERACJI. Teatr improwizowany w Big Book Cafe

reklama
📅 Data: poniedziałek, 13 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które łączy cechy teatru i performance – improwizowany teatr, w którym aktorzy zdradzają w jaki sposób budują role. Julia Wyszyńska wybrała do pracy znakomity debiut irlandzkiej pisarki Megan Nolan – brutalnie szczere studium toksycznej relacji: od fascynacji i zauroczenia, po dominację, upokorzenie i pełną agresji nienawiść. Tę błyskotliwą powieść millenialsów interpretują:
IRMINA LISZKOWSKA, JOANNA HALSZKA SOKOŁOWSKA i KRZYSZTOF OLEKSYN.
Reżyseruje JULIA WYSZYŃSKA.

Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku: link

Próba czytana to wydarzenie w którym artyści pod okiem reżysera lub reżyserki przymierzają się do odegrania tekstu literackiego. Ich próba może mieć charakter czytany, performatywny lub być rozmową. Wszystkie te elementy pozwalają Państwu – widzom – przyglądać się pracy aktorów z bardzo bliska i lepiej rozumieć ich intencje oraz kreacje teatralne.

JULIA WYSZYŃSKA
Jest aktorka teatralną, filmową i telewizyjną. W roku 2006 ukończyła Studium Teatralne przy Teatrze Śląskim w Katowicach, a w 2010 Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Solskiego w Krakowie. Debiutowała w spektaklu Nowe Wyzwolenie w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. W tym teatrze zagrała również kilka znaczących ról, między innymi w spektaklach Pawła Łysaka i Mai Kleczewskiej. Występowała też w warszawskim Teatrze na Woli i w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie. W Teatrze Powszechnym w Warszawie wystąpiła w głośnym spektaklu Klątwa wg Wyspiańskiego.
Za rolę w spektaklu Medea (reż. E. Marciniak) otrzymała kilka ważnych nagród na festiwalach monodramów, a za rolę w Podróży zimowej (reż. M. Kleczewska) nagrodę dla najlepszej aktorki na bydgoskim Festiwalu Prapremier.
Grała w takich filmach, jak m.in. „Kler” i Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, a na małym ekranie – serialach „Czas honoru”, „Przyjaciółki”, „Ultraviolet” i „Krakowskie potwory”.

O KSIĄŻCE:
„Akty desperacji”, rewelacyjny debiut Irlandki Megan Nolan, to najgłośniejsza ostatnio powieść z nurtu „millennial novel”, jak określa się na Wyspach prozę, którą tworzą trzydziestolatkowie dla trzydziestolatków. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Filtry. Tematem milenialsowych powieści jest miłość w wielkim mieście, pokazana bez pruderii i zahamowań, a bohaterowie są tak blisko życia, które znamy, że ich problemy i perypetie traktujemy jak własne. Wykształceni lepiej lub gorzej, ale zarabiający zawsze źle, z rodzicami w odległych miastach, które z ulgą opuścili, ze znajomymi na Facebooku, z kochankami na Tinderze – szukają silnych więzi, a kiedy zdaje się, że je nawiązują, czują się osaczeni.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę