Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Debata Obcy w swoim domu: Palestyńczycy a Izrael

Debata Obcy w swoim domu: Palestyńczycy a Izrael

reklama
📅 Data: wtorek, 17 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Amnesty International Polska zaprasza na debatę po filmie „Kierowcy diabła" (reż. Mohammed Abugeth) w ramach 19. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Debata rozpocznie się wprost po seansie (rozpoczęcie projekcji o godz. 18 w Kinotece w Warszawie, wstęp biletowany) o godz. 19:30. Dla tych, którzy_które nie będą mogli być w kinie, debata będzie transmitowana online.

Jak wygląda życie Palestyńczyków w państwie Izrael i na terenach przez nie kontrolowanych? Jak relacje władzy determinują codzienne życie mieszkańców zwaśnionych stron? Jak żyć w świecie zdominowanym przez strach i nieufność? Porozmawiamy o trudnej rzeczywistości regionu targanego długoletnim konfliktem i o głośnym raporcie Amnesty International dot. polityki Izraela wobec Palestyńczyków, która – po dwuletnich badaniach ekspertów – określona została przez organizację jako apartheid. Dlaczego?

Rozmawiać będą:
• Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Amnesty International Polska, prawniczka, adwokatka, aktywistka, specjalistka prawa antydyskryminacyjnego. Pracowała w Parlamencie Europejskim, a wcześniej przez 14 lat w Biurze RPO, m.in. prowadząc Zespół ds. Równego Traktowania.
• Michał Wojnarowicz – analityk Programu Bliski Wschód i Afryka w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, ekspert zajmujący się polityką wewnętrzną i zagraniczną Izraela i Palestyny, konfliktem izraelsko-palestyńskim oraz bezpieczeństwem na Bliskim Wschodzie.
• Jarosław Kociszewski – dziennikarz, redaktor naczelny portalu Nowa Europa Wschodnia, współpracownik fundacji Stratpoints i współzałożyciel agencji produkującej audio Free Range Productions. Wieloletni korespondent z Bliskiego Wschodu, absolwent Uniwersytetu w Tel Awiwie i Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.
Prowadząca:
• dr Agnieszka Bryc – politolożka, wykładowczyni na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ekspertka ds. polityki Izraela oraz Rosji.

Debata będzie transmitowana online na profilu Amnesty International Polska >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę