Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jesiotr i Jurrasic Park. / Przyrodniczy wtorek z ekspertką #5 WODA / Ekspertka: dr Alicja Pawelec

Jesiotr i Jurrasic Park. / Przyrodniczy wtorek z ekspertką #5 WODA / Ekspertka: dr Alicja Pawelec

reklama
📅 Data: wtorek, 28 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
wstęp wolny
offline: sala widowiskowa (poziom -1)
online: profil Facebook Służewskiego Domu Kultury

🛶 Jesiotry to "żywe skamieliny" - ryby, które żyły razem z dinozaurami 200 mln lat temu i od tego czasu praktycznie się nie zmieniły.
🐟 Ryby, osiągające ponad 5 metrów długości i dożywające 140 lat. Przetrwały wymieranie dinozaurów, były świadkami powstawania cywilizacji i rozwoju Świata. Jeszcze 100 lat temu występowały na całym obszarze Morza Bałtyckiego, m.in w przedwojennej Polsce gdzie były jedną z najpopularniejszych ryb na stołach biesiadnych. Jednak w połowie XX wieku zniknęły z wód Europy.
❓ Obecnie, od ponad 20 lat trwa proces odtwarzania tego gatunku. Co spowodowało wymarcie olbrzymiej ryby, która przetrwała nawet Megalodona i Tyranozaury? Czy film Jurrasic Park pokazywał prawdę i można odtworzyć dinozaura? Czy my, ludzie możemy coś na tym zyskać?

👩‍🔬 Ekspertka: dr Alicja Pawelec – hydrobiolog, specjalistka ds Ekosystemów Wodnych Fundacji WWF Polska, gdzie zajmuje się programem reintrodukcji jesiotra ostronosego w Polsce oraz wpływem przekształceń rzek na populacje ryb; ekspertka kampanii #UWażniNaSuszę realizowanej przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego; badaczka zachowań ryb i sposobów ich reagowania na zmiany zachodzące w środowisku; współzałożycielka i jedna z koordynatorek ruchu społecznego skupiającego naukowców zajmujących się ochroną przyrody z kilkunastu polskich uniwersytetów i instytutów PAN "Nauka dla Przyrody".

O cyklu:
W każdy ostatni wtorek miesiąca zapraszamy uznanyc specjalistów, naukowców, badaczy dzielących się wiedzą na temat otaczającej nas przyrody i jej ochrony, w sposób zrozumiały dla każdego! Podają fakty i rozprawiają się z mitami. Na spotkaniach eksperci przybliżą swoje wieloletnie obserwacje świata natury, opowiedzą o badaniach naukowych i wyzwaniach, które stoją przed nami jako jednostkami i całym społeczeństwie w kontekście zmian klimatu.
Po wykładach zapraszamy do zadawania pytań prowadzącemu/prowadzącej.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę