Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie autorskie i debata nt. ksiązki "Bob Marley – nieopowiedziana historia króla reggae"

Spotkanie autorskie i debata nt. ksiązki "Bob Marley – nieopowiedziana historia króla reggae"

reklama
📅 Data: czwartek, 08 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, kosmos kosmos, ul. Koszykowa 55 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Spotkanie autorskie z Chrisem Salewiczem przy okazji polskiej premiery jego książki „Bob Marley – nieopowiedziana historia króla reggae” połączone z debatą pt „Rola Boba Marleya i reggae we współczesnej muzyce, kulturze, gospodarce i polityce”.

Wydawca książki, Wydawnictwo SQN (facebook.com/sqnmuzyka) oraz Chris Salewicz i Maciej „Magura” Góralski zapraszają na spotkanie i debatę 8 sierpnia 2013 roku o g. 19.00.

W debacie swój udział zapowiedzieli m.in. Robert Brylewski, Kamil Bednarek, Muniek Staszczyk, Tomasz Lipiński, Wojciech Wojda, Piotr Bratkowski.

„Bob Marley - nieopowiedziana historia króla reggae” jest pierwszą książką Chrisa przetłumaczoną na język polski. Pokazuje ona nie tylko oszałamiającą karierę króla reggae, ale zagłębia się w polityczno-społeczno-obyczajowo-religijne tło, które miało wpływ na życie i twórczość Marleya. Rola króla reggae na współczesny świat jest zresztą trudna do ogarnięcia – pozostawił trwały ślad nie tylko na wielu gatunkach muzycznych, ale również jego filozofia wolności i pokoju stała się korzeniem dla wielu ruchów, m.in. alterglobalizmu.

Chris Salewicz to wybitny brytyjski dziennikarz polskiego pochodzenia (pisał m.in. dla „The Sunday Times”, „The Independent”, „New Musical Express”, „Q”, „Mojo”), od niemal czterech dekad zafascynowany szeroko rozumianą kulturą popularną, był przy narodzinach punka, nowej fali, bezpośrednio obserwował i uczestniczył w ekspansji muzyki reggae, poznał również Boba Marleya. Autor kilkunastu książek (m.in. o Joe Strummerze i The Clash, The Rolling Stones czy Paulu McCartneyu). W 2010 roku dał się poznać Polakom jako narrator głośnego filmu „Beats of Freedom – zew wolności”.

Tłumaczeniem książki zajął się Maciej „Magura” Góralski, perkusista i autor tekstów legendarnego Kryzysu, człowiek, który pod koniec lat 70. wprowadził reggae do Polski.

Podczas spotkania i debaty będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę