Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PREMIERA: „Oto ciało moje” | Aleksandra Pakieła w Najlepszej Księgarni

PREMIERA: „Oto ciało moje” | Aleksandra Pakieła w Najlepszej Księgarni

reklama
📅 Data: środa, 29 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Najlepsza Księgarnia, Cieszkowskiego 1/3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie premierowe o doskonałym debiucie literackim Oli Pakieły. "Oto ciało moje" właśnie ukazuje się nakładem Wydawnictwa Art Rage, a rozmowę z autorką poprowadzi nagrodzona Paszportem Polityki za swój "Bezmatek" Mira Marcinów.

"Oto ciało moje" to bardzo osobista, czuła, a zarazem naturalistyczna powieść o kobiecym ciele, opresji jakiej jest poddawane w naszej kulturze oraz o konsekwencjach, do jakich może to prowadzić. To z pewnością jeden z najważniejszych i najciekawszych debiutów tego roku.

Ze spotkania przeprowadzimy transmisję na żywo na naszym fejsbuku ( link ), ale przede wszystkim zapraszamy Was do księgarni. Będzie nam bardzo miło, jeśli nas odwiedzicie. Przed i po spotkaniu będziecie mogli kupić książkę w promocyjnej cenie.

O AUTORCE
Ola Pakieła jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu i jej koordynatorką, autorką tekstów dla Dużego Formatu, Więzi, Szajn, Krytyki politycznej, Szajn czy Kosmosu. Promotorka, recenzentka i miłośniczka książek.

O KSIĄŻCE
"Oto ciało moje" to powieść o zaburzeniach odżywiania, wpływie patriarchatu i wychowania katolickiego na stosunek do postrzegania własnego ciała. To liryczno-naturalistyczna historia o dziedziczeniu rodzinnych traum, samotności i stygmatyzacji społecznej. Brutalnie szczery i odważny zapis walki z bulimią.
Tak, to jest książka o wymiotowaniu, rzyganiu, wciskaniu głowy w kibel, zwracaniu i napychaniu. Przeczyszczaniu całej siebie pod każdym względem. Ale jest też o tym, co do tego doprowadza. O nienawiści do własnego ciała i procesie zdrowienia. O miłości, bo chyba wszystkie książki są także o niej."

O książce pisze Karolina Sulej:
„Oto ciało moje” to książka, która została napisana ciałem, przy ciele, wobec ciała, w obronie ciała. Jest biografią jego wzrastania, umęczenia i – wreszcie – także uzdrawiania. To poemat z bebechów i najintymniejszy dziennik, kameralne sprawozdanie z drogi przez mękę. Ola Pakieła pisze subtelnie i mocno zarazem. Wyzwala temat zaburzeń odżywiania ze stygmy wstydu. Bo „ciałopozytywność” czy „akceptacja” to nie modne hasła - to ciężka praca nad tym, żeby wyzwolić ciało. Czyli siebie.

Widzimy się!

Najlepsza Księgarnia
ul. Cieszkowskiego 1/3
wejście od ul. Słowackiego
Żoliborz
Dojazd metrem: Plac Wilsona

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę