Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Habaziowy Przewodnik Warszawskiego Kajaka Miejskiego – odkryj z nami Wisłę

Habaziowy Przewodnik Warszawskiego Kajaka Miejskiego – odkryj z nami Wisłę

reklama
📅 Data: środa, 05 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, 🌊 nad Wisłą, Kamień. Pawilon Edukacyjny, Wybrzeże Puckie 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Jak poruszać się po Warszawie?
Sprawnie, dynamicznie – ale zgodnie z przepisami i bezpiecznie.
A jak poruszać się po Wiśle?
Dokładnie tak samo!
Jeżeli jesteś mistrzem kierownicy – roweru, hulajnogi lub auta – to czas najwyższy, żebyś poznał również tajniki eksplorowania stolicy kajakiem!

5 października 2022 o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie w wyjątkowej przestrzeni Pawilonu Kamień nad Wisłą. Naszymi prelegentami będą:
💁 Jan Mencwel – miejski aktywista, publicysta, współzałożyciel organizacji Miasto Jest Nasze, autor książki „Betonoza”
💁‍♂️ Maciej Szafran – wieloletni działacz Warszawskiego Akademickiego Klubu Kajakowego „Habazie”, wisłofil i wisłopiewca, którego najczęściej można spotkać przecinającego Królową Polskich Rzek kajakiem.
Wprowadzą was w tajniki świadomej i bezpiecznej wiślanej turystyki.

Spotkanie w Kamieniu będzie okazją do poznania sekretów wyjątkowej, wiślanej przyrody. Dowiecie się również, jak ją eksplorować, by nie przeszkadzać jej dzikim mieszkańcom. Przekonacie się, że Wisła to żywy, codziennie zmieniający się organizm, który – jeżeli tylko postaracie się z nim zaprzyjaźnić – odwdzięczy się wam niesamowitymi i przepięknymi doświadczeniami.

MITY NA TEMAT WISŁY:
❗️ Warszawska Wisła jest sztuczna
❗️ Warszawska Wisła jest zanieczyszczona
❗️ Nad Wisłą jest głośno
❗️ Po Wiśle trudno się pływa, są w niej wiry i niebezpieczne głębiny
❗️ Wisła jest zatłoczona

FAKTY NA TEMAT WISŁY:
🔸 Warszawska Wisła jest niezwykle zróżnicowana i bogata przyrodniczo. Jej praski brzeg pozostaje dziki – co stanowi ewenement na skalę europejską. W większości metropolii Europy Zachodniej, położonych w dolinach dużych rzek, cieki płyną wyprostowanymi, kamiennymi lub wybetonowanymi korytami, a krajobrazy nadrzeczne są ubogie pod względem przyrodniczym. Wisła jest chlubnym wyjątkiem.
🔸 Naturalna Wisła ma niesamowite zdolności samooczyszczające. Dzięki zróżnicowanemu korytu i rozbudowanym ekosystemom – jak również nowoczesnym oczyszczalniom – jakość wody w Wiśle jest lepsza niż poprawna.
🔸 Ekosystem Wisły to również turyści. Poza imprezowymi bulwarami i gwarnymi plażami, nad Wisłą przeważają ciche, spokojne miejsca, gdzie można spokojnie kontemplować przyrodę.
🔸 Wisła, jako potężna rzeka, charakteryzuje się silnym nurtem. Pojawia się też sporo przeszkód: sztucznych – tak jak np. mosty czy barki; i naturalnych – tak jak mielizny i łachy. Dno Wisły jest zróżnicowane, więc w różnych miejscach prąd działa z różną siłą. Wisły da się jednak nauczyć, by pływanie po niej było przyjemnością!
🔸 Z warszawskiego odcinka Wisły korzysta wielu wodniaków. Na rzece spotkamy motorówki, skutery wodne, barki, wodne tramwaje, katamarany i innych kajakarzy! Po Wiśle – podobnie jak po warszawskich ulicach – da się jednak bardzo sprawnie przemieszczać. Wystarczy, że znamy i stosujemy się do przepisów!

Na wykładzie w Pawilonie Kamień dowiecie się, jak wygląda kajakowy szlak Wisły warszawskiej i co zrobić, by pływanie po nim było bezpieczne. Poznacie podstawowe zasady ruchu, oznaczenia i przepisy. Zdradzimy wam, co wolno, a czego absolutnie nie można robić nad Wisłą. Podzielimy się też wiedzą o nurcie, cofkach, dzikich wirach – czym są i dlaczego wcale nie są takie straszne. Dowiecie się jak czytać rzekę – i jak z nią rozmawiać. Pokażemy też, gdzie szukać dzikich miejsc i gdzie najlepiej wypoczywać – w zgodzie z naturą!

➡️ Kiedy: 5 października 2022, godz. 19-21
➡️ Gdzie: Pawilon Edukacyjny „Kamień”
Wstęp: wolny

💖 „Warszawski Kajak Miejski” to cykl spotkań na wodzie i lądzie, prowadzących przez meandry kajakowania. Była część bez nurtu – cały wrzesień szkoliliśmy się w Porcie Czerniakowskim. Spotkanie w Kamieniu uzupełni przygotowanie i poszerzy wiślane horyzonty.
Cykl jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wykład


[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę