Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uwaga: premiera! WITKIEWICZ. OJCIEC WITKACEGO. Spotkanie z biografką artysty

Uwaga: premiera! WITKIEWICZ. OJCIEC WITKACEGO. Spotkanie z biografką artysty

reklama
📅 Data: wtorek, 04 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Z NATALIĄ BUDZYŃSKĄ – autorką biografii wybitnego malarza, pisarza i krytyka sztuki, który dał światu styl zakopiański i genialnego syna, rozmawia TOMASZ KOSIOREK.

4 października, wtorek, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Partner wydarzenia: SIW ZNAK

Stanisław Witkiewicz ojciec dał nam Zakopane. Dzięki stylowi zakopiańskiemu, którego był pomysłodawcą, stolica Tatr nabrała charakteru, Polacy ją pokochali.
Znał się z niemal całym artystycznym światkiem przełomu XIX i XX wieku. Przyjaźnił się między innymi z Heleną Modrzejewską, która została matką chrzestną Witkacego. Mimo to wybierał często towarzystwo prostych górali. Nie przyjmował przyznawanych mu nagród i państwowych orderów.
Premiera książki Natalii Budzyńskiej to wspaniała okazja do rozmowy o tej niesamowitej postaci – Witkiewiczu ojcu, mężu i przyjacielu, o jego wpływie na współczesnych i o jego dziedzictwie. Zapraszamy!

O KSIĄŻCE:
„Witkiewicz. Ojciec Witkacego” to pierwsza wielowymiarowa biografia genialnego artysty, kochającego ojca i zaangażowanego patrioty.
To opowieść o wyjątkowej relacji ojca z synem, czyli dwóch wybitnych artystów. Przez jej pryzmat poznajemy Witkacego, lepiej rozumiemy jego zachowanie i późniejsze wybory.
To intymna historia relacji Witkiewicza z najważniejszymi kobietami w jego życiu – żoną Marią, matką Elwirą, siostrami i Heleną Modrzejewską.
To barwny portret epoki widzianej oczami Stanisława Witkiewicza. Natalia Budzyńska snuje wciągające opowieści o XIX-wiecznej Polsce i artystycznej bohemie. Zaprasza w podróż do stolicy Tatr, w której zderzały się dwa światy – inteligencki i chłopski.

O AUTORCE:
Natalia Budzyńska ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dziennikarka, pisze teksty dotyczące głównie religii, kultury i sztuki. Autorka książek: „Matka męczennika”, „Brat Albert. Biografia”, „Dzieci nie płakały. Historia mojego wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS” oraz „Ja nie mam duszy. Sprawa Barbary Ubryk, uwięzionej zakonnicy, której historią żyła cała Polska”. Za książkę „Brat Albert. Biografia” otrzymała nagrodę Feniks przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę