You are using Internet Explorer 8 (or older ...)! Therefore:
- this page will probably be displayed incorrectly,
- it's time to update or change your browser! ;)

The English version of the site has a very limited content.
To fully use waw4free, go to the Polish version.

Weekend Japoński w Hali Gwardii WIOSNA 2023

Weekend Japoński w Hali Gwardii WIOSNA 2023

party
fair
other
📅 Start Date: 17 March 2023, Friday

⌚ Start time: 10:00

📅 End Date: 19 March 2023

📌 Place: Warsaw - Śródmieście dist., Hala Gwardii, Plac Żelaznej Bramy 1 (show on the map)
[ENGLISH below]

Od 17 do 19 marca w Hali Gwardii zapanuje atmosfera rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas wiosennej edycji Weekendu Japońskiego będzie można m.in. obejrzeć pokaz sztuki walki samurajów, poznać technikę masażu Kiko oraz odkryć tajniki kuchni Dalekiego Wschodu. Nie zabraknie również muzyki granej na żywo i szansy na spróbowanie tradycyjnych, japońskich specjałów.

Doświadczyć prawdziwego, japońskiego klimatu w Hali Gwardii będzie można w piątek i sobotę od godziny 10.00 do 20.00 oraz w niedzielę w godzinach 10.00 – 17.00. Entuzjastów dalekowschodniej kultury z pewnością zachwyci pokaz jednej z najstarszych japońskich sztuk walki - Katori Shinto-ryu, której tradycja sięga już ponad 550 lat. Na pokazie zaprezentowane zostaną też samurajskie zbroje, a Pracownia KUNIYASU przybliży widzom technikę ich zakładania oraz zaprezentuje wystawę zbroi samurajskich, w tym uzbrojenia obronnego i mieczy. Nie zabraknie również okazji do przymierzenia samurajskiego rynsztunku i możliwości zrobienia sobie efektownych zdjęć.

Bliższe poznanie japońskiej codzienności będzie możliwe dzięki obecności w Hali Gwardii Piotra Milewskiego, autora książki „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji”, która została ogłoszona książką roku 2020 przez National Geographic Traveler. Podczas wydarzenia będzie można też dosłownie poczuć dotyk japońskiej kultury, dzięki prezentacji relaksującego i regenerującego masażu Kiko, o którym opowie Marcin Kuś. Muzyką na żywo zachwyci wszystkich przybyłych Koki Suetsugu – japoński pianista i youtuber, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, który zagra utwory z kultowych już serii anime, takich jak Demon Slayer czy Super Mario.

Smakoszy japońskiej kuchni przyciągnie zapewne do Hali Gwardii pokaz gotowania, podczas którego Yaki Kingu - czyli Yumiko i Daniel - pokażą, jak prawidłowo przygotować tradycyjne, japońskie potrawy. Zaostrzone pokazem apetyty na dalekowschodnie smaki będzie można zaspokoić dzięki bogatej ofercie kulinarnej, w której nie zabraknie doskonałego ramenu, świeżego sushi, onigri czy takoyaki, a także bogactwa słonych i słodkich przekąsek oraz japońskich napojów. Miłośnicy pięknych drobiazgów pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni z pewnością znajdą coś dla siebie na stoiskach z tradycyjną ceramiką i ręcznie wykonanymi ozdobami, a fani mangi i anime będą mogli liczyć na szeroki wybór gadżetów.

Weekend Japoński w Hali Gwardii to wydarzenie, które pozwoli przez chwilę przenieść się do świata Wschodu oraz poznać bogactwo tamtejszej tradycji i zwyczajów. Dzięki zaproszonym gościom i zaplanowanym atrakcjom będzie można poczuć, posłuchać i posmakować Japonii w centrum Warszawy. Doświadczenie to pozwoli jeszcze lepiej poznać ten wyjątkowy kraj i otworzyć się na jego kulturę, a także przyjemnie i rozwijająco spędzić swój wolny czas.

Wstęp na wydarzenie jest DARMOWY! 🙂

Weekend Japoński w Hali Gwardii WIOSNA
👉17-19 Marca 2023
👉 Hala Gwardii Warszawa (plac Żelaznej Bramy 1)
⌚️piątek 10:00-20:00
⌚️sobota 10:00-20:00
⌚️niedziela 10:00-17:00


----- [ENG] ----

Entry to the event is FREE!
Would you like to feel the climate of coming spring in a truly Japanese atmosphere? The next spring edition of the Japanese Weekend in Hala Gwardii will take place on 17-19 March 2023. It’s the perfect opportunity to experience the vibrant and exciting culture of Japan in the heart of Warsaw! During the event you will be able to taste original japanese specialties such as hot ramen, delicious onigiri, sushi or takoyaki. Of course, as always, there will also be a wide range of salty and sweet snacks and drinks to choose from.
In addition, you will find stands with ceramics, hand-made ornaments, gadgets from anime and manga and many more!

Japanese Weekend in Hala Gwardii SPRING
👉17th-19th March 2023
👉Warszawa, Hala Gwardii (plac Żelaznej Bramy 1)
Event hours:
⌚️Friday: 10:00 - 20:00
⌚️Saturday: 10:00 - 20:00
⌚️Sunday: 10:00 - 17:00