You are using Internet Explorer 8 (or older ...)! Therefore:
- this page will probably be displayed incorrectly,
- it's time to update or change your browser! ;)

The English version of the site has a very limited content.
To fully use waw4free, go to the Polish version.

Filmowe wtorki - Dominican Movie Night at San Esco Bar

Filmowe wtorki - Dominican Movie Night at San Esco Bar

film show
party
📅 Date: 05 September 2017, Tuesday

⌚ Start time: 20:00

📌 Place: Warsaw - Śródmieście dist., San Esco Bar Pub & Coctail Bar, ul. Świętokrzyska 18 (show on the map)
Zapraszamy miłośników bachaty oraz tych, których fascynuje kultura Republiki Dominikany na wrześniowy towarzyski mini-cykl filmowy. Zobaczymy zarówno dokumentalne filmy o kultowych bachateros i muzyce z Dominikany, jak i dominikańskie komedie z wątkami muzycznymi, które wprowadzą Was w klimat tego kraju oraz zapewnią dużo śmiechu. Startujemy we wtorki o 20:00 a bezpośrednio po filmie zapraszamy na imprezę Dominican Night w tych samych rytmach: bachata, merengue, salsa, reggaeton i dembow. Wszystko w centrum Warszawy, w San Esco Bar przy Metrze Świętokrzyska. Wstęp oczywiście wolny!

Filmy są po hiszpańsku z angielskimi napisami. Dacie radę :)

ROZKŁAD JAZDY:
5 września: Santo Domingo Blues: Los Tigueres de la Bachata
12 września: Sanky Panky
19 września: El Duque De La Bachata
26 września: Perico Ripiao

Opisy filmów:

5 września:
"Santo Domingo Blues: Los Tigueres de la Bachata"
USA/Dominican Republic, 75 min., 2004
Reżyseria: Alex Wolfe
Fascynująca opowieść o tym jak bachata, gatunek muzyczny niegdyś oczerniany przez latynoskie wyższe sfery jako sprośne muzyczne tło burdeli i wulgarnych klubów nocnych, zaczęła konkurować z merengue i salsą o palmę pierwszeństwa wśród muzyki latynoskiego świata. Występy, wywiady z pierwszej ręki i wymowne sceny terenowe z udziałem gitarzysty, wokalisty i kompozytora Luisa Vargasa oraz jego kolegów bachateros (m.in. Raulin Rodriguez, Joan Soriano, Luis Segura, Anthony Santos), przedstawiają widzom nie tylko słodko-gorzkie dzieje sukcesu pewnego artysty-imigranta, ale też pozwalają zrozumieć ten szkalowany kiedyś styl muzyczny. Podążając za Vargasem w jego przejmującej podróży z Nowego Jorku do rodzinnego miasta Santa Maria w Republice Dominikańskiej, nagradzany reżyser i producent Alex Wolfe snuje historię przemiany bachaty z „pieśni goryczy” w symbol dominikańskiej dumy narodowej.

12 września:
"Sanky Panky" (2007)
Reżyseria: José Enrique Pintor
Obyczajowo :). Genaro dostaje pracę w nadmorskim hotelu, licząc na poślubienie Amerykanki i przeprowadzkę do Nowego Jorku w poszukiwaniu lepszego życia. Spotyka turystkę imieniem Martha i wszystko wydaje się iść zgodnie z planem, dopóki nie pojawia się jej chłopak... W filmie zobaczymy m.in. koncert Aventury i wejdziemy za kulisy.

19 września:
"El Duque De La Bachata"
Reżyseria: Adam Taub
Film poświęcony tytułowemu "El Duque" (Księciu), czyli Joan Soriano - wykonawcy znanego na chyba wszystkich polskich parkietach bachatowych utworu "Vocales de amor".
Joan pochodzi z bardzo muzykalnej lecz skromnej, wielodzietnej wiejskiej rodziny. Swoją pierwszą gitarę zbudował z metalowej puszki i żyłki wędkarskiej - i tej drogi już się nie wycofał. Dziś Soriano gra bachatę na gitarze ze stalowymi strunami, z czułością i werwą. Natchnięty afrykańską inspiracją rytm przenikający jego muzykę uczynił go ulubieńcem tancerzy. W trakcie filmu będziecie mieli okazję towarzyszyć mu w drodze do realizacji swojej pasji i zapewnienia lepszego bytu najbliższym: poprzez wspomnienia dziecięcej fascynacji muzyką i licznych wyrzeczeń (m.in. powrotu do pracy w rodzinnym gospodarstwie kosztem szkoły), opowieści rodziców i rodzeństwa (kilkoro występuje razem z Joanem!), występy w rodzinnych okolicach, aż po trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych wraz ze "starą gwardią" pionierów bachaty z początków drugiej połowy XX wieku.
Twórcą filmu jest Adam Taub - reżyser dokumentalista oraz świetny tancerz, instruktor i promotor dominikańskiej muzyki, tańca i szerszej kultury. Adam aktywnie popularyzuje bachatę i jej korzenie m.in. na licznych festiwalach tanecznych na świecie - Polskę odwiedził nieco ponad rok temu, prowadząc prezentację i warsztaty taneczne na Bachata Lovers Festival Winter Edition w grudniu 2015 roku. Film jest owocem jego pobytu na Dominikanie, życia wspólnie z rodziną Soriano i poszukiwania wiedzy o historii oraz teraźniejszości bachaty u samego źródła: wśród Dominikańczyków.

26 września:
"Perico Ripiao" (2003)
Reżyseria: Ángel Muñiz
Szalona komedia drogi. Trzech skazanych przestępców ucieka z więzienia zabierając ze sobą jedynie güirę, tamborę i akordeon – wszystkie instrumenty tradycyjnej dominikańskiej muzyki merengue típico, potocznie zwanej właśnie perico ripiao. W trakcie podróży spotykają sporo ciekawych postaci i zmuszeni są użyć swych zdolności muzycznych by dotrzeć do domu.

ZAPRASZAMY!