You are using Internet Explorer 8 (or older ...)! Therefore:
- this page will probably be displayed incorrectly,
- it's time to update or change your browser! ;)

The English version of the site has a very limited content.
To fully use waw4free, go to the Polish version.

Pokaz filmu "Women of Maidan"

Pokaz filmu "Women of Maidan"

film show
📅 Date: 12 February 2018, Monday

⌚ Start time: 18:30

📌 Place: Warsaw - Śródmieście dist., Marzyciele i Rzemieślnicy, Bracka 25, III piętro (show on the map)
Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Women of Maidan” autorstwa Olhy Onyshko i Petra Diduli. Film przedstawia protesty na kijowskim Majdanie na przełomie roku 2013 i 2014 widziane oczami uczestników tego wydarzenia. Głównymi bohaterami filmu są kobiety, dzięki których bohaterskiej postawie protesty na Majdanie nie załamały się w krytycznym ich momencie. W wyniku tzw. Rewolucji Godności upadł rząd Wiktora Janukowycza, a Ukraina obrała proeuropejski kurs polityczny. Po filmie będzie możliwość dyskusji z uczestnikami majdańskich protestów, którzy opowiedzą w jaki sposób doświadczenie Majdanu wpłynęło na ich postawy życiowe.

Film został nagrodzony na wielu festiwalach filmowych m.in. na Culver Film Festival, Woodstock Film Festival oraz Richmond Internationa Film Festival.
Film jest w języku ukraińskim z napisami angielskimi.

Zwiastun filmu: link

Pokaz filmu jest wydarzeniem towarzyszącym wizyty w Warszawie ukraińskich aktywistów tworzących inicjatywę BUR (Будуємо Україну Разом, Budujemy Ukrainę Razem), która polega na organizowaniu licznych obozów głównie na wschodzie Ukrainy, których uczestnicy pomagają lokalnej ludności zarówno w remontowaniu domów, budowaniu miejsc aktywności lokalnej jak i rozmawianiu na temat przyszłości Ukrainy. BUR działa od 2014r. W 2017r. obozy trwały pół roku (kwiecień-październik) i odbyły się w 14 miejscowościach. W obozach wzięło udział ok 500 wolontariuszy. Po pokazie filmu odbędzie się prezentacja inicjatywy BUR.

Poniedziałek 12.02.2018, godz. 18:30, Marzyciele i Rzemieślnicy – Dom Innowacji Społecznych, ul. Bracka 25, Dom Towarowy Braci Jabłkowscy (III piętro)