You are using Internet Explorer 8 (or older ...)! Therefore:
- this page will probably be displayed incorrectly,
- it's time to update or change your browser! ;)

The English version of the site has a very limited content.
To fully use waw4free, go to the Polish version.

Spotkanie z Adrianem Paci

Spotkanie z Adrianem Paci

meeting
📅 Date: 17 March 2018, Saturday

⌚ Start time: 18:30

📌 Place: Warsaw - Śródmieście dist., Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (show on the map)
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie z Adrianem Paci, albańskim artystą o międzynarodowej sławie, uczniem Ediego Hili.

Adrian Paci jest artystą z pokolenia, które debiutowało około 2000 roku. Mimo międzynarodowej kariery, Paci nadal mieszka w Albanii i aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym tego kraju. W czasie spotkania opowie o swojej wizji transformacji ustrojowej, a także o współczesnej Albanii.

Spotkanie poprowadzi Erzen Shkololli, dyrektor Galerii Narodowej w Tiranie oraz współkurator wystawy „Edi Hila. Malarz transformacji".

Spotkanie w języku angielskim.

Adrian Paci
(ur. w 1969 w Szkodrze, w Albanii) studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Tiranie. W 1997 roku przeprowadził się do Mediolanu. Obecnie mieszka w Mediolanie i albańskiej Skodrze. Jego prace wystawiane były m.in. w: MAC (Musée d'Art Contemporain) w Montrealu; PAC (Padiglione d'Arte Contemporanea) w Mediolanie; Jeu de Paume w Paryżu; Galeria Narodowa Kosowa w Prisztinie, MoMA PS1 w Nowym Jorku czy Muzeum Sztuki Współczesnej w Houston. Twórczość Paciego znalazła się również na 14. Międzynarodowej Wystawie Architektury - La Biennale di Venezia; w 48. i 51. edycji Międzynarodowej Wystawy Sztuki - La Biennale di Venezia (odpowiednio w 1999 i 2005); na 15. Biennale w Sydney (2006); podczas 15. Quadriennale di Roma, gdzie artysta został wyróżniony nagrodą główną (2008). Prace artysty znajdują się w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych, w tym m.in. Metropolitan Museum w Nowym Jorku, MoMA w Nowym Jorku, Musée d'Art Contemporain w Montrealu, Centrum Pompidou w Paryżu, i innych.

Adrian Paci uczy malarstwa w NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) w Mediolanie, warsztaty i wykłady prowadził także m.in. w Accademia Carrara di Belle Ari Bergamo, IUAV w Wenecji.

Spotkanie w języku angielskim.
Więcej o wystawie: link