You are using Internet Explorer 8 (or older ...)! Therefore:
- this page will probably be displayed incorrectly,
- it's time to update or change your browser! ;)

The English version of the site has a very limited content.
To fully use waw4free, go to the Polish version.

Holi Color Flashmob

Holi Color Flashmob

party
other
📅 Date: 06 April 2019, Saturday

⌚ Start time: 15:00

📌 Place: Warsaw - Śródmieście dist., Plac Zamkowy (show on the map)
[English below]

HOLI – KOLOROWY FLASHMOB

To festiwal RADOŚCI!
To festiwal KOLORÓW!
To festiwal SZCZĘŚCIA!
To festiwal pełen NIESPODZIANEK!

Przyłączmy się wszyscy do RADOŚCI płynącej z KOLORÓW, aby cieszyć się SZCZĘŚCIEM i darowaniem miłych NIESPODZIANEK innym.

Już trzeci rok organizujemy Holi Color Flashmob na Warszawskiej Starówce. Każdego roku dołącza do nas więcej osób, w zeszłym roku mieliśmy 5000 osób. Mamy nadzieję, że przy Waszej pomocy uda nam się w tym roku dotrzeć do ponad 5000 osób.

Indyjski festiwal:Holi, staje się coraz bardziej popularny w Europie, ale również w innych częściach świata. Poczujmy więc radość, jaką daje uczestnictwo w takim wydarzeniu. Nie męczmy się ćwiczeniem skomplikowanych układów choreograficznych do jakiejś piosenki i nie martwmy się, czy wszystko się uda. Po prostu zatańczmy w stylu dowolnym, gdy rozsypywany w powietrzu kolorowy proszek holi będzie tworzył niepowtarzalny klimat tej imprezy.

Ale już teraz serdecznie zapraszamy Was, Wasze Rodziny i Przyjaciół – przyłączcie się do tego wydarzenia. To zabawa dla całej rodziny, nie ma limitu wieku dla osób, które chcą wziąć udział we flash mobie. Wszyscy są mile widziani!

Pokażmy siłę kolorowego święta w Polsce. Zbierzmy jak najwięcej osób, by dołączyły do kolorowego, freestylowego flashmoba.

GDZIE: Plac Zamkowy
KIEDY: 6 kwietnia 2019 (sobota)
GODZINA: 15.00 – 18:00
WSTĘP: wolny
UBRANIE: biała koszula / koszulka / kurtka itp

-----------

HOLI COLOR FLASHMOB – Warsaw

It’s a festival of FUN!
It’s a festival of COLOR!
It’s a festival of HAPPINESS!
And it’s a festival full of SURPRISES!

Let’s all join hands together to have FUN with COLORS to create HAPPINESS within ourselves and to give loads of pleasant SURPRISES to others!!!

This is the third year we are organizing Holi color flashmob in Warsaw’s Old town. Each year, more people are joining us and last year we had 5000 people. And we hope that with all of your help, we can reach more than 5000 people this year.

As Indian festival: Holi, is becoming an increasingly popular festival in Europe as well as the other parts of the World, let’s get together to have some fun! Let’s not stick around to any one choreography for any song…instead let’s go for free style dance while playing with holi color powder.

You are most welcome to invite all your family and friends to join this event! It’s a family friendly event, so there’s no age limit to attend this flash mob! All are most welcome to join us.

Let’s show the power of Poland! Let’s gather as many people as possible to join this free style holi color flashmob!

Where: Old town square
When: 6.04.2019 (Saturday)
Time: 3pm – 6pm
Entry: free
Attire: White color shirt /t-shirt /kurta /any top!