You are using Internet Explorer 8 (or older ...)! Therefore:
- this page will probably be displayed incorrectly,
- it's time to update or change your browser! ;)

The English version of the site has a very limited content.
To fully use waw4free, go to the Polish version.

Koncert online z okazji Dnia Świętej Łucji // Lucia online

Koncert online z okazji Dnia Świętej Łucji // Lucia online

concert
📅 Date: 13 December 2020, Sunday

⌚ Start time: 8:00

📌 Place: 💻 online
[SCROLL DOWN FOR ENGLISH]

Od kilku lat chór Young Cathedral Voices z Uppsali przyjeżdża do Polski i daje koncerty z okazji Dnia Świętej Łucji, które gromadzą tysiące słuchaczy.
W tym roku już po raz szósty chór zaśpiewa dla polskiej publiczności. Mimo pandemii udało nam się zrealizować specjalne nagranie koncertu w przepięknej Katedrze w Uppsali!
Dwudziestu chórzystów zebrało się w wyjątkowych okolicznościach po to, by zaśpiewać dla polskich słuchaczy.
Z wielką radością zapraszamy zatem na uroczysty koncert online, który odbędzie się w Dniu Świętej Łucji, 13 grudnia.

Koncert oglądać będzie można na Facebookowym wydarzeniu ( >> link ), na profilu Facebook Ambasady Szwecji ( >> link ) oraz na profilu YouTube ambasady ( >> link ) już od godz. 8:00!

Young Cathedral Voices
Chór Young Cathedral Voices składa się z członków chóru dziewczęcego i chłopięcego Katedry w Uppsali, miejsca koronacji wielu szwedzkich królów. Do chórów należy sto osiemdziesiąt dziewcząt i chłopców w wieku od ośmiu do dwudziestu pięciu lat. Wspólne występy chórów nie są zbyt częste, ale cieszą się dużą popularnością i uznaniem. W 2012 roku Young Cathedral Voices wystąpili w specjalnym, transmitowanym z Katedry w Uppsali, porannym programie szwedzkiej telewizji SVT z okazji Dnia Świętej Łucji. Występ tak spodobał się publiczności, że wykonawców nagrodzono tytułem osobistości kultury Uppsali. Young Cathedral Voices odwiedzili z koncertami Czechy, Danię, Finlandię, Łotwę, Niemcy, Norwegię, Polskę, Wyspy Owcze i USA.
Chór chłopięcy Katedry w Uppsali jest najstarszym chórem chłopięcym w Szwecji. Założył go w 1920 roku arcybiskup i późniejszy laureat pokojowej Nagrody Nobla Nathan Söderblom.
Chór dziewczęcy znany jest ze występów z okazji Dnia Świętej Łucji. Ma w repertuarze zarówno muzykę sakralną jak i rozrywkową.
Dyrygentką chóru Young Cathedral Voices jest Margareta Raab, absolwentka Królewskiej Akademii Muzycznej w Sztokholmie z wieloletnim doświadczeniem w pracy dyrygenta i wykładowcy z dziedziny metodyki pracy z młodzieżą. Margareta Raab ma także na swoim koncie udział w licznych nagraniach radiowych, telewizyjnych i płytowych. W 2018 roku Margareta Raab otrzymała tytuł "Dyrygent roku" w kategorii "chóry dziecięce i młodzieżowe".
Na koncercie dla polskiej publiczności wystąpi dwadzieścioro członków chóru Young Cathedral Voices. Na organach akompaniować im będzie Gregory Lloyd.

-------------
ENGLISH

Embassy of Sweden invites to the online Lucia Concert performed by Young Cathedral Voices from Uppsala Cathedral.

13 December 2020, from 8 a.m.
Embassy’s Facebook profile ( >> link ) and this event ( >> link )

The YOUNG CATHEDRAL VOICES choir is comprised of members of the Girls’ and Boys’ Choirs of Uppsala Cathedral in Sweden. It is very rare for these ensembles to give joint performances, and on those occasions when they do so they tend to be hugely popular. In 2012, Young Cathedral Voices appeared in a special morning television broadcast from Uppsala Cathedral to mark Saint Lucy’s Day. The performance went down so well with the audience that the singers were awarded the title of Uppsala Personality of Culture. Young Cathedral Voices has toured extensively, including in the Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Norway, Poland, Faroe Islands and the USA.
The choir’s conductor is Margareta Raab, a graduate of the Royal Music Academy in Stockholm with many years of experience both as a conductor and as a lecturer in youth work methodology. In 2018, Margareta Raab was named Conductor of the Year in the "children’s and youth choir" category.