Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wygraj zaproszenie na spektakl KIBICE

Wygraj zaproszenie na spektakl KIBICE

reklama
Reżyser spektaklu pisze o nim tak:

"Nasz projekt w Teatrze Żydowskim jest pomyślany jako realizacja w warunkach scenicznych spotkania, do którego nie dochodzi w przestrzeni publicznej: polscy Żydzi i kibice Legii Warszawa.
Pracując z dwiema grupami o bardzo silnym poczuciu wspólnoty, szukamy odpowiedzi na pytania o motywy, sposoby i korzyści z tworzenia tych zbiorowych tożsamości. Przestrzeń teatralnej fikcji umożliwia „realny” dialog aktorów Teatru Żydowskiego i kibiców Legii. Ważne jest, co z tego dialogu warszawiaków przecież, kolejna, ale łącząca tożsamość, wyniknie: szukanie tego, co łączy, czy jeszcze większy antagonizm.
Naszym marzeniem jest wytworzenie sytuacji porozumienia przy zachowaniu istotnych różnic, czyli szacunku, znalezienia podstawowego gruntu, na którym jest ono możliwe. Pamiętając o nakazie przypisywanym Voltaire’owi: „Nie zgadzam się z tobą, ale zrobię wszystko, żebyś mógł głosić swoje poglądy”, ten grunt to sfera niepodważalnych wartości ludzkich. A to już nie tylko problem wybranych wspólnot, ale całej, podzielonej dzisiaj jak nigdy dotąd Polski."
[Michał Buszewicz]

Jeśli jesteście ciekawi wyniku tego spotkania, to spektakl "Kibice" i ten konkurs są dla Was! ;)

Miejsce wystawienia spektaklu: gościnnie w Teatrze Studio, scena Malarnia, pl. Defilad 1 (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
Termin: 19. września o godz. 19.30.
Więcej o spektaklu tutaj.

W konkursie do wygrania jest podwójne zaproszenie na przedstawienie.

----------
KONKURS ZAKOŃCZONY
---------

Zadanie konkursowe: Napisz, jak skończyłoby się spotkanie polskiego Żyda i kibica Legii Warszawa w Twoim idealnym świecie.

regulamin konkursu

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę