Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wygraj zaproszenie na POKAZ PRZEDPREMIEROWY FILMU CZARNY MERCEDES!

Wygraj zaproszenie na POKAZ PRZEDPREMIEROWY FILMU CZARNY MERCEDES!

reklama
POKAZ PRZEDPREMIEROWY FILMU ORAZ PREZENTACJA KSIĄŻKI: CZARNY MERCEDES
3 października o godz. 18.00
Kino Atlantic

Kino Świat, Wydawnictwo Marginesy oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie oraz projekcję z JANUSZEM MAJEWSKIM, autorem powieści i reżyserem filmu „CZARNY MERCEDES”!

Po seansie zapraszamy na rozmowę z Mistrzem oraz aktorami, którą poprowadzą Magdalena Juszczyk i Artur Wolski (ok 40 min.)

Zbrodnie, namiętność, tłumione instynkty, zakazane związki. Nielegalny handel nieruchomościami na rzecz głodującego getta, rozgrywki w niemieckich służbach, polskie podziemie. Tajemnica goni tajemnicę, w tle Warszawa i Lwów – i ich zaskakujące wojenne oblicza.

Janusz Majewski – mistrz stylu – w prawdziwie akuninowskiej opowieści o nadkomisarzu Rafale Królu, który ma rozwikłać tajemnicę śmierci pięknej młodej kobiety w okupowanej Warszawie.

Nie jest ona Krystyną Holzer, jak świadczyć by mogła jej kenkarta, lecz Żydówką ukrywaną przez Polaka – spolonizowanego Saksończyka – mecenasa Karola Holzera. Przed wybuchem wojny dziewczyna była jego studentką, a zarazem obiektem niespełnionej miłości.
W sprawę zostaje zaangażowany nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz Policji Granatowej, współpracującej z Niemcami, ale także zaprzysiężony żołnierz polskiego podziemia, wykonujący jego rozkazy.

„To, że Janusz Majewski umie kręcić świetne kryminalne filmy, wiedziałem od zawsze. Teraz okazało się, że umie także pisać świetne kryminalne powieści. Czarny mercedes to książka, która aż się prosi, by przeniósł ją na ekran jakiś zdolny reżyser. Na przykład, JANUSZ MAJEWSKI”. – Juliusz Machulski

„Zaskakujący obraz okupacji w Warszawie i Lwowie, jakiego nie przedstawił dotąd żaden pisarz, a na jego tle zbrodnia z namiętnej miłości. I fabuła poprowadzona znaną z ekranu ręką Mistrza. Czytając powieść Czarny mercedes, uświadomiłem sobie, jak niewiele jeszcze wiem o tamtych ponurych czasach i o ciemnej stronie ludzkiej natury”. – Włodzimierz Kowalewski

Janusz Majewski – lwowiak, arystokrata polskiego kina, reżyser wielu kultowych filmów, rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej, prezes honorowy Stowarzyszenia Filmowców Polskich, pisarz. Wybrane tytuły z filmografii: Błękitny pokój (1965), Sublokator (debiut pełnometrażowy – 1966), Markheim (1971), Zaklęte rewiry (1975), Sprawa Gorgonowej (1977), Królowa Bona (1980), C.K.Dezerterzy (1985), Mała matura 1947 (2010), Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy(2015), nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki i zdobycia autografów Gości.

Ceny biletów na pokaz przedpremierowy:
29 zł - bilet normalny
23 zł - bilet ulgowy
20 zł - karta kinomana
Bilety do kupienia >> tutaj

A u nas do wygrania podwójne zaproszenie na wydarzenie!
Wystarczy wykonać poniższe zadanie. :)

-----
KONKURS ZAKOŃCZONY
Wygrała Pani Wiesława B.
-----

Zadanie konkursowe: odpowiedz na pytanie, dlaczego właśnie Ty powinnaś/powinieneś wygrać?

regulamin konkursu

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę