Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wygraj bilety na wystawę "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby"

Wygraj bilety na wystawę "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby"

reklama
Faraon przybył do Warszawy
Tutanchamon – Grobowiec i Skarby w Muzeum Nowa Praga


Wystawa “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” będzie prezentowana na powierzchni 3000 metrów kwadratowych w warszawskim Muzeum Nowa Praga do 30 kwietnia 2023 r. Wierne odtworzenie skarbu odnalezionego grobowca w jego oryginalnym kontekście archeologicznym, daje możliwość poznania historii tego sensacyjnego odkrycia sprzed 100 lat. Wystawę obejrzało ponad sześć i pół miliona zwiedzających w całej Europie.

Jak wynika z oryginalnych zapisków, brytyjski archeolog Howard Carter 26 listopada 1922 roku wykrzyknął: "Widzę cudowne rzeczy!", gdy światło świecy przeniknęło przez otwór w przedsionku grobowca zmarłego ponad 3000 lat temu faraona Tutanchamona. Po pięciu latach żmudnych i początkowo bezowocnych prac wykopaliskowych w Dolinie Królów, a na krótko przed porzuceniem wykopalisk, brytyjski archeolog dokonał odkrycia, które do dziś nie ma sobie równych: praktycznie nienaruszonego faraońskiego grobowca ze wszystkimi jego skarbami.

Zwiedzający wystawę doświadczą tego samego zachwytu nad odkryciem. Wystawa “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” jest urządzona dokładnie tak, jak grobowiec został odkryty 100 lat temu. Wszystkie święte przedmioty, statuetki, klejnoty i sarkofagi leżą w tych samych miejscach, w których zostały kiedyś znalezione. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ponad 1000 wspaniałych przedmiotów, w tym znaną na całym świecie złotą maskę pośmiertną Tutenchamona i jego oszałamiający pozłacany sarkofag.

Wszystkie eksponaty zostały wykonane w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem tradycji rzemieślniczej sprzed tysięcy lat, pod ścisłym nadzorem światowych egiptologów. Dzięki temu, że są to idealne repliki, wszystkie przedmioty z grobowca faraona można zgromadzić w jednym miejscu, tworząc fascynujący obraz starożytnej, zaawansowanej cywilizacji.

Wystawa “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” jest odpowiednia nie tylko dla dorosłych wielbicieli starożytnych kultur, ale także dla dzieci, które uwielbiają nowe i niezwykłe doświadczenia. Dzięki unikalnej metodzie wystawienniczej i bezpłatnemu audioprzewodnikowi, zwiedzający zostaną dosłownie wciągnięci w historię odkryć Howarda Cartera, który w szczegółowy i jednocześnie zabawny sposób opisze wszystkie eksponaty. Wystawa dosłownie przeniesie zwiedzających o tysiące lat w czasie.

Bilety na wystawę (od 40 zł) są dostępne na stronie www.tut-warszawa.pl/
Od 1 do 30 marca po zakupieniu biletu dla osoby dorosłej, dziecko do 14. roku życia może wejść za 1 zł (akcja obowiązuje od poniedziałku do czwartku).
A dwa podwójne zaproszenia są do wygrania w naszym konkursie! Szczegóły poniżej.

Aby wygrać podwójne zaproszenie na wystawę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Autorzy dwóch najciekawszych odpowiedzi wygrają dwa bilety na wystawę.
Konkurs trwa do 5 marca 2023 roku. Ze zwycięzcami skontaktujemy się e-mailowo.

----- KONKURS ZAKOŃCZONY -----
Zwycięzcy o wygranej zostali powiadomieni mailowo.
----- KONKURS ZAKOŃCZONY -----

Zadanie konkursowe: odpowiedź na pytanie: co byś zrobił(a), gdybyś znalazł(a) skarb sprzed 3000 lat?

regulamin konkursu

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧