Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

KONKURS "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" (edycja II)

KONKURS "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" (edycja II)

reklama
Faraon na dłużej w stolicy!
Wystawa „Tutanchamon – Grobowiec i Skarby“ zostaje w Warszawie do 25.06!
Z tej okazji mamy dla Was drugą edycję konkursu z biletami na wystawę!


Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy starożytnego Egiptu. Zainteresowanie wystawą “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” przeszło najśmielsze oczekiwania, dlatego będzie można ją podziwiać w warszawskim Muzeum Nowa Praga do 25 czerwca 2023 roku. Wierne odtworzenie skarbu odnalezionego grobowca w jego oryginalnym kontekście archeologicznym, daje możliwość poznania historii tego sensacyjnego odkrycia sprzed ponad 100 lat. Bilety są dostępne na stronie www.tut-warszawa.pl

Jak wynika z oryginalnych zapisków, brytyjski archeolog Howard Carter 26 listopada 1922 roku wykrzyknął: "Widzę cudowne rzeczy!", gdy światło świecy przeniknęło przez otwór w przedsionku grobowca zmarłego ponad 3000 lat temu faraona Tutanchamona. Po pięciu latach żmudnych i początkowo bezowocnych prac wykopaliskowych w Dolinie Królów, a na krótko przed porzuceniem wykopalisk, brytyjski archeolog dokonał odkrycia, które do dziś nie ma sobie równych: praktycznie nienaruszonego faraońskiego grobowca ze wszystkimi jego skarbami.
Zwiedzający wystawę doświadczą tego samego zachwytu nad odkryciem. Wystawa “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” jest urządzona dokładnie tak, jak grobowiec został odkryty 100 lat temu. Wszystkie święte przedmioty, statuetki, klejnoty i sarkofagi leżą w tych samych miejscach, w których zostały kiedyś znalezione. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ponad tysiąc wspaniałych przedmiotów, w tym znaną na całym świecie złotą maskę pośmiertną Tutenchamona i jego oszałamiający pozłacany sarkofag.
- To jedna z najbardziej imponujących wystaw na świecie. Oszałamia nie tylko przepych i liczba przedmiotów, ale także ich nienaganne wykonanie. Fascynuje niesamowicie zawiła spuścizna kulturowa i religijna, jaką ten starożytny skarb przekazał światu. Wiele jego tajemnic pozostało nieodkrytych. Dzięki imponującej instalacji wystawy można dosłownie znaleźć się we wnętrzu starożytnego grobowca i na własnej skórze doświadczyć wszystkich tych liczących sobie ponad trzy tysiące lat sekretów - opisuje spektakularną wystawę Krzysztof Kirejczyk, rzecznik prasowy wystawy.
Wszystkie eksponaty zostały wykonane w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem tradycji rzemieślniczej sprzed tysięcy lat, pod ścisłym nadzorem światowych egiptologów. Dzięki temu, że są to idealne repliki, wszystkie przedmioty z grobowca faraona można zgromadzić w jednym miejscu, tworząc fascynujący obraz starożytnej, zaawansowanej cywilizacji.

Wystawa “Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” jest odpowiednia nie tylko dla dorosłych wielbicieli starożytnych kultur, ale także dla dzieci, które uwielbiają nowe i niezwykłe doświadczenia. Dzięki unikalnej metodzie wystawienniczej i bezpłatnemu audioprzewodnikowi, zwiedzający zostaną dosłownie wciągnięci w historię odkryć Howarda Cartera, który w szczegółowy i jednocześnie zabawny sposób opisze wszystkie eksponaty. Wystawa dosłownie przeniesie zwiedzających o tysiące lat w czasie.

Dla grup szkolnych po wcześniejszej rezerwacji dostępny jest specjalny, zniżkowy wstęp. Na zniżki mogą liczyć również seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, dostępne są także bilety rodzinne. Z kolei w każdą niedzielę można poznać sekrety Tutanchamona podczas zwiedzania z egiptologiem.
Więcej informacji na stronie www.tut-warszawa.pl/

A kolejne dwa podwójne zaproszenia są do wygrania w naszym konkursie!
Aby wygrać podwójne zaproszenie na wystawę (ważne od poniedziałku do piątku do 11 czerwca), wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Autorzy dwóch najciekawszych odpowiedzi wygrają dwa bilety na wystawę.
Konkurs trwa do 23 marca 2023 roku. Ze zwycięzcami skontaktujemy się e-mailowo.

----- KONKURS ZAKOŃCZONY -----
Zwycięzcy o wygranej zostali powiadomieni mailowo.
----- KONKURS ZAKOŃCZONY -----

Zadanie konkursowe: odpowiedź na pytanie: dlaczego właśnie ty powinnaś/powinieneś wygrać bilety?

regulamin konkursu

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧