Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z Karin Peschką i Sławą Lisiecką

Spotkanie z Karin Peschką i Sławą Lisiecką
📅 Data: czwartek, 28 marca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Austriackie Forum Kultury, Próżna 7/9 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Karin Peschka jest wyjątkową pisarką i osobą. Debiutowała w wieku 47 lat i od razu zyskała uznanie zarówno krytyki, jak i czytelników. Po otrzymaniu Nagrody Publiczności w ramach Konkursu im. Ingeborg Bachmann 2017 przebywała na prestiżowej rezydencji literackiej w Klagenfurcie. Zainicjowała tam regularne dyżury w lokalnej kawiarni, gdzie udzielała mieszkańcom porad językowych i literackich. Pomagała im pisać zarówno teksty praktyczne - podania o pracę, mowy okolicznościowe, listy -, jak również wspierała i poprawiała pierwsze próby literackie.

Serdecznie zapraszamy na rozmowę z pisarką, którą poprowadzi wybitna tłumaczka Sława Lisiecka.

Karin Peschka (ur. 1967) studiowała w Akademii Społecznej w Linzu. Obecnie mieszka w Wiedniu. Pracowała z ludźmi uzależnionymi od alkoholu oraz bezrobotną młodzieżą. Za swój debiut "Watschenmann" (2014) otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Jej ostatnia książka "Autolyse Wien" została nominowana do Österreichischer Buchpreises 2017 a zawarte w niej opowiadanie "Wiener Kindl" otrzymało Nagrodę Publiczności w Konkursie im. Ingeborg Bachmann w 2017 roku.
link

Sława Lisiecka – ukończyła w roku 1970 germanistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W latach siedemdziesiątych związana z opozycją demokratyczną. Usunięta z pracy na UŁ, od roku 1978 tłumaczy literaturę niemieckojęzyczną. W roku 2007 odznaczona przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla niepodległości Polski (1975-1989), za działalność kulturalną i opozycyjną na rzecz przemian demokratycznych oraz za osiągnięcia w pracy zawodowej. W 2011 r. otrzymała Nagrodę Miasta Łodzi za dotychczasową działalność translatorską i społeczną. W 2013 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
W dorobku posiada ponad 100 pozycji książkowych.
Laureatka licznych nagród translatorskich, między innymi Roberta Boscha w 1985 r. Austriackiej Nagrody Państwowej w 2007 r., nagrody "Literatury na Świecie” w 2009 r. a w roku 2018 Nagrody Literackiej Gdynia za przekład „Chodzenie. Amras” Thomasa Bernharda.

wstęp wolny
spotkanie z polsko-niemieckim tłumaczeniem symultanicznym

Foto: jansoehlke.com

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę