Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Artysta/Człowiek: nowa psychologia życia artystów

Artysta/Człowiek: nowa psychologia życia artystów

Wydarzenie zostało odwołane!
📅 Data: środa, 13 maja 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


To wydarzenie zostało odwołane!

Zapraszamy do Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki na cykl wykładów w ramach wydarzenia „Artysta/Człowiek: nowa psychologia życia artystów”.

„Artysta/Człowiek” to połączenie psychologii, wiedzy o kulturze i sztuce oraz działań self-experience. Celem wydarzenia jest edukacja kulturalna z zakresu najnowszych odkryć psychologii ciała i umysłu w procesie twórczym oraz prezentacja metod wzmacniających twórczą samorealizację człowieka w obszarach sztuk pięknych, muzyki, tańca, teatru i literatury.

→ Wykład 1: Ciało, 13.05, godz. 18–20
→ Wykład 2: Umysł, 27.05, godz. 18–20
→ Wykład 3: Dzieło, 10.06, godz. 18–20

Wykłady poprowadzi Michalina Izert.

sala kinowa, wejście od ul. Burschego,
wstęp wolny (ograniczona ilość miejsc), bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Zachęty na godzinę przed wykładem

Wykład 1: Ciało | 13.05
W jaki sposób ciało wpływa na proces twórczy? Jakie mechanizmy kierują twoim ciałem, będącym naturalnym, biologicznym medium twórczym? Czym jest twórcze oddychanie? W jaki sposób indywidualne napięcia mięśniowe mogą wzmacniać bądź ograniczać samorealizację człowieka? Czym jest zjawisko swobodnego przepływu w ciele i jak z niego korzystać w twórczym działaniu? Wykład uzupełniony będzie o elementy indywidualnej pracy warsztatowej. Podążając za swoim ciałem, poznamy, czym jest trening uważności mindfulness oraz jak wykorzystać uważność w procesie tworzenia. Na spotkaniu przedstawione zostaną także wybrane koncepcje pracy z ciałem Alexandra Lowena w odniesieniu do procesu twórczego i powstawania artystycznego dzieła.

Wykład 2: Umysł | 27.05
Neuroobrazowanie mózgu dostarcza informacji na temat funkcjonowania umysłu i twórczego przetwarzanie informacji w nim zawartych. Każdy umysł posiada szczególną treść, strukturę i porządek. W jaki sposób używać twórczego potencjału umysłu? Czym jest epigenetyka i jak, dzięki jej odkryciom, wzmacniać rozwój talentów? Czym jest przekaz transgeneracyjny i jakie ma konsekwencje w twoim twórczym działaniu? Wykład uzupełniony będzie o elementy indywidualnej pracy warsztatowej.

Wykład 3: Dzieło | 10.06
W jaki sposób z perspektywy psychologii ciała i umysłu powstaje dzieło sztuki? Czym jest twórczy wgląd? Jak psychologia wyjaśnia fenomen twórczego natchnienia? Czym jest interakcyjny model tworzenia i jak z niego korzystać w sztuce? Podczas spotkania, stosując elementy indywidualnej pracy warsztatowej oraz korzystając z praktyki self-experience, uczestnicy poznają metody integrowania procesów ciała i umysłu, by skutecznie kierować swoją twórczością i świadomie tworzyć dzieło artystyczne.

Michalina Izert pracuje interdyscyplinarnie, łącząc psychologię, wiedzę o kulturze i sztukę. Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendystka University of Winchester, Hampshire, Anglia, gdzie studiowała filozofię religii. Od 2009 roku rozwija kompetencje i pracuje w obszarze psychoterapii integratywnej (Szkoła Pracy z Ciałem w Praktyce Psychoterapeutów, Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej, Taunus-Institut für Stilles Familienstellen, British Association of Art Therapists). Pracowniczka naukowo-dydaktyczna w Instytucie Edukacji Artystycznej APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Doktorantka Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP, gdzie realizuje pracę artystyczno-badawczą z zakresu designu synestetycznego i treningu uważności mindfulness. W działaniach twórczych rozwija autorską koncepcję relacji z obiektem oraz projekt „Artysta/Człowiek: nowa psychologia życia artystów” promujący integratywny model wzmacniania potencjału twórczego człowieka.


To wydarzenie zostało odwołane!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧