Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego w Warszawie? Na te elementy zwróć szczególną uwagę!

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego w Warszawie? Na te elementy zwróć szczególną uwagę!

reklama
Kredyty cieszą się na polskim rynku sporą popularnością. Według danych Biura Informacji Kredytowej łączne zadłużenie z tego tytułu wynosi 712 mld złotych. Zaciąganiu nowych zobowiązań często towarzyszy jednak stres. W wielu przypadkach wynika z niepewności dotyczącej mechanizmów i terminów, a także poziomu skomplikowania samej procedury poprzedzającej przyznanie środków. Dobrym rozwiązaniem może być dodatkowe wsparcie, jakie gwarantuje sprawdzony doradca kredytowy. Warszawa i inne miasta w kraju mają do zaproponowania wielu specjalistów tego typu. Warto przekonać się, na co zwrócić uwagę przy wyborze eksperta.

Doradztwo kredytowe: dlaczego warto z niego korzystać?

Współczesne usługi bankowe bez wątpienia stają się coraz łatwiej dostępne. Sporo formalności udaje się załatwić przez internet, a skomplikowana dokumentacja nie jest przydatna do zawierania najważniejszych umów. Z pewnością jednym z najbardziej wymagających segmentów są jednak różnego typu kredyty, zwłaszcza kredyty mieszkaniowe. Te stanowią pod względem wartości najwyższe zobowiązania, a według BIK łączne zadłużenie z ich tytułu wynosi ponad pół miliarda złotych.

Przed ich udzieleniem konieczna jest weryfikacja wielu parametrów, a podjęcie złych wyborów może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Z pomocą przychodzą jednak osoby zajmujące się doradztwem kredytów hipotecznych, takie jak Michał Dawidowicz – autor serwisu Blog Kredytowy oraz doradca kredytowy. Warszawa to niejedyna lokalizacja, w której świadczy usługi: można korzystać z nich również online.

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Osoby poszukujące doradztwa kredytów hipotecznych często zwracają uwagę na różne sposoby określenia tego zawodu. Choć wydaje się, że są to synonimy, w rzeczywistości różnice są dość znaczne i wpływają na to, ile kosztuje doradca kredytowy oraz kto ponosi wydatki z tego tytułu.

Niezależny doradca kredytowy w Warszawie czy innych miejscowościach musi być wpisany na listę sporządzaną przez Ministerstwo Finansów. Jak sama nazwa wskazuje, jest on niezależny od instytucji, a za jego usługi w pełni płaci klient.

Konsultant kredytowy (który może również określać się jako pośrednik czy ekspert) współpracuje natomiast z różnymi instytucjami i pośredniczy w zakupie produktów kredytowych. W takim przypadku jego wynagrodzenie pokrywa bank. Dobry doradca finansowy może więc – z perspektywy klienta – świadczyć swoje usługi bez jakichkolwiek opłat. To jeden z najważniejszych argumentów za skorzystaniem z jego oferty.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na doradztwo kredytowe?

Bez wątpienia rzetelność i wiedza to podstawowe cechy, którymi powinien wyróżniać się doradca kredytowy. Warszawa i inne miasta Polski pozwolą na komfortowe znalezienie takiego eksperta. Przed rozpoczęciem współpracy warto jednak zweryfikować jego doświadczenie i przygotowanie.

Dobrym sposobem może być poznanie opinii innych klientów: im więcej zrealizowanych wniosków ma na swoim koncie, tym większe szanse na to, że kolejny zostanie z powodzeniem przyjęty przez bank. Należy przy tym pamiętać, że doradztwo kredytowe opiera się na udzielaniu porad i wskazywaniu korzystnych rozwiązań.

Wiele można wynieść już z rozmowy z takim ekspertem. Ten powinien wykazywać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością jej przekazywania. Dzięki temu podjęcie odpowiedzialnej decyzji będzie zdecydowanie prostsze, a cały proces nie będzie dla osób zainteresowanych kredytem zbyt przytłaczający.

Dostęp do najlepszych ofert

Dobry doradca finansowy może również być konsultantem kredytowym, współpracującym z wieloma instytucjami. W takim przypadku należy upewnić się przede wszystkim, że posiada on dostęp do ofert najważniejszych banków udzielających kredytów hipotecznych.

Im więcej możliwości, tym większa szansa na to, że możliwe będzie dobranie produktu idealnie dostosowanego do potrzeb i możliwości konkretnej osoby. Dzięki temu najczęściej udaje się również wygenerować spore oszczędności, które w przypadku kredytów mieszkaniowych mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama