Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Praca w banku

Praca w banku

reklama
Praca bankowca przez wielu ludzi postrzegana jest w stereotypowej formie. Nawiązuje on do tego, iż osoby trudniące się tym zawodem zajmują się rozwiązywaniem problemów, których klient nie miał przed wizytą w banku. Niemniej praca ta błędnie jest oceniana w tak negatywny sposób, a i sam zawód może być dobrym początkiem prężnie rozwijającej się kariery.

Praca w banku – obsługa klienta

Na wstępie warto zaznaczyć, iż stwierdzenie „praca w banku” jest bardzo szerokie. W jego skład wchodzą liczne stanowiska, które są obsadzane pracownikami. W pierwszej kolejności warto wymienić te, dotyczące samej obsługi klienta i sprzedaży usług, czyli: opiekun klienta, doradca finansowy, kasjer bankowy czy walutowy, doradca hipoteczny oraz inwestycyjny, jak również agent kredytowy.

Do głównych zadań osób zatrudnionych na powyższych stanowiskach należy przede wszystkim bieżąca obsługa rachunków bankowych klientów, korzystających z usług banku. Ponadto są oni odpowiedzialni za prezentowanie oferty, negocjację oraz zawieranie umowy. Wśród obowiązków bankowca, pracującego w obsłudze klienta, znajdują się także sprawy, związane z doradztwem finansowym.

Praca w banku – wyższe stanowiska

Oczywiście funkcjonowanie banku nie ogranicza się wyłącznie do obsługi klienta. Praca bankowca może polegać również na objęciu jednego z wyższych stanowisk, jak dyrektor czy kierownik danej placówki bankowej. Jego obowiązkiem jest koordynowanie pracy całego oddziału bankowego, za który ponosi odpowiedzialność.

Praca w banku sprowadza się także do obejmowania stanowisk związanych z analityką i controllingiem. Do najpopularniejszych należą: analityk kredytowy, analityk systemu IT, analityk finansowy czy kontroler finansowy. Ich głównym zadaniem jest ocena efektywności dokonywanych transakcji, jak również wprowadzanie do placówki bankowej coraz to nowszych udogodnień.

Praca bankowca – wymagania

Bardzo często praca w banku wymaga od kandydata wykształcenia kierunkowego – może to być matematyka, finanse, rachunkowość, ekonomia czy informatyka. Częstym warunkiem jest również biegłość języka angielskiego. Te elementy w zupełności wystarczą, by móc zając się obsługą klienta w banku.

Praca na wyższych stanowiskach często wymaga jednak odpowiedniego przeszkolenia. Może się również okazać, że osoba rozpoczynająca pracę jako doradca finansowy, pragnie rozpocząć karierę na wyższym stanowisku. W takiej sytuacji bardzo często banki organizują odpowiednie kursy i szkolenia dla swoich pracowników.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę