Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tego dnia cała Polska ćwiczyła! Podsumowanie 9. edycji Narodowego Dnia Sportu

Tego dnia cała Polska ćwiczyła! Podsumowanie 9. edycji Narodowego Dnia Sportu

reklama
Ponad 600 treningów, tysiące ćwiczących oraz 10 000 uczestników pikniku w Warszawie – tegoroczny Narodowy Dzień Sportu za nami. W sobotę, 11 września, w całym kraju odbywały się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci, a na błoniach PGE Narodowego – piknik rodzinno-sportowy. Polacy i Polki już po raz dziewiąty udowodnili, że kochają sport!

Za nami 9. edycja Narodowego Dnia Sportu – wielkiego święta aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Kampania odniosła ogromny sukces, docierając do tysięcy Polek i Polaków w całym kraju.

– Każda edycja Narodowego Dnia Sportu jest wyjątkowa, tegoroczna pokazała, jak bardzo Polacy i Polki są spragnieni aktywności fizycznej po przerwie spowodowanej pandemią. Ogromny odzew ośrodków sportowych z całej Polski, zaangażowanie ponad stu wystawców na pikniku oraz rekordowa frekwencja tylko potwierdzają, że jako naród lubimy sport i szukamy okazji do jego uprawiania – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora kampanii. Jak co roku udział w kampanii wzięli udział wybitni polscy sportowcy i promotorzy aktywności fizycznej m.in. Hubert Hurkacz, Grzegorz Krychowiak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Michał Karmowski, Justyna Kozdryk i Adrian Castro. Ambasadorzy pojawili się na pikniku na błoniach PGE Narodowego, nagrali krótkie zaproszenia, a także prowadzili darmowe treningi w całej Polsce m.in. Katarzyna Zillmann, wioślarka, srebrna medalistka z Tokio, zorganizowała zajęcia w Toruniu, a Krzysztof Wiłkomirski, polski judoka, zachęcał do aktywności fizycznej w Warszawie.

W ramach Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce odbyło się ponad 600 bezpłatnych treningów. Miastami partnerskimi był m.in. Pruszków, Radom, Siemianowice Śląskie, Sandomierz czy Olsztyn. Polacy i Polki mogli spróbować swoich sił w tradycyjnych dyscyplinach sportowych, takich jak siatkówka, piłka nożna, koszykówka, pływanie, ale także i tych mniej znanych np. buczce – kaszubskiej grze, która polega na trafieniu piłką do celu przy użyciu kijka czy capoeirze – brazylijskiej sztuce walki. Natomiast na błoniach PGE Narodowego podczas pikniku rodzinno-sportowego pojawiło się ponad stu wystawców z licznymi atrakcjami dla dzieci, dorosłych i seniorów. Nie brakowało ciężarówki pełnej interaktywnych gier od firmy Wawel, gry miejskiej Worek Jabłek na stoisku #WybieramPOLSKIEJabłka, warsztatów dla dzieci czy pokazów różnych dyscyplin sportowych – lekkoatletyki, tenisa stołowego, kulturystyki i innych. Na pikniku pojawiło się 10 000 osób!

Podczas pikniku na błoniach PGE Narodowego odbyła się także konferencja prasowa, w której uczestniczyli Ambasadorzy NDS, Zarząd Fundacji Zwalcz Nudę, a także prof. Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na spotkaniu zapowiedziano również kampanię „Spoć się” – nowy projekt Fundacji Zwalcz Nudę. Jest to kampania aktywizująca Polaków i Polki do aktywności fizycznej. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.spocsie.pl.

Tegoroczny Narodowy Dzień Sportu był współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem pikniku był PGE Narodowy.
--
fot. Karol Samborski
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama