Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Jak szybko sprzedać samochód w Warszawie?

Jak szybko sprzedać samochód w Warszawie?

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

Prywatna sprzedaż auta

Szybka sprzedaż samochodu bywa koniecznością i na pewno jest możliwa. Być może na terenie Warszawy nie trzeba robić tego z profesjonalną firmą. Osobista sprzedaż może być bardziej opłacalna. Trzeba jednak pamiętać że wszystkie formalności spoczywają na właścicielu samochodu. Dotyczy to nie tylko kwestii związanych z dokumentami, ale też z pokazywaniem auta, jazdami testowymi i wizytami na stacja kontroli pojazdów. Każda osoba zainteresowana samochodem, która go jednak nie kupi, oznacza zmarnowany czas przez sprzedającego.

Znajomi

Najszybciej można sprzedać samochód osobie znajomej. Najczęściej nikt podczas takiej transakcji nie próbuje oszukać drugiej strony. Sprzedający, mając na uwadze swoje dobre imię, wprost mówi o wadach i zaletach swojego auta. Kupujący natomiast gotowy jest zgodzić się na rozsądną cenę, bez przesadnego targowania. Problem w tym, że trudno znaleźć osobę poszukującą danego modelu właśnie w tym momencie. Warszawa jest wielkim miastem i dzięki temu w ogóle możliwa jest szybka sprzedaż.

Ogłoszenie

Na portalach aukcyjnych znajduje się mnóstwo ogłoszeń z każdego przedziału cenowego. Warszawa z jednej strony jest rynkiem z dużym popytem ale i podażą. Aby odnaleźć się wśród konkurencji potrzeba czegoś wyróżniającego. Chcąc szybkiej sprzedaży, jedynym skutecznym działaniem marketingowym może okazać się niestety zejście z ceny poniżej realnej wartości. Strata, z którą trzeba się liczyć, może sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent w przypadku najtańszych aut.

Profesjonalna sprzedaż samochodu

Najszybszym sposobem zbycia używanego samochodu jest skorzystanie z usługi firmy zajmującej się tym profesjonalnie. Nie dotyczy to oczywiście pośredników, których praca nad sprzedażą auta może zająć kilka miesięcy. Do tego czas samochód pozostaje własnością osoby sprzedającej. Nie jest więc to metoda szybka. Do błyskawicznej transakcji może dojść tylko wtedy kiedy przedsiębiorstwo handlowe staje się właścicielem samochodu.

Firma

Przedsiębiorstwa zajmujące się skupowaniem i sprzedażą aut używanych, podobne są do firm pośredniczących. Różnica polega na tym, że sprzedający otrzymuję gotówkę od razu, a firma odzyskuje pieniądze dopiero po sprzedaży kolejnemu użytkownikowi. Jest to forma niezwykle szybka i wygodna dla osoby chcącej sprzedać samochód. Firmą wartą polecenia, działającą na terenie Warszawy jest AUTO PROFESSIONAL. Na ich stronie znajdują się warunki i kalkulator wyceny auta oraz formularz kontaktowy: https://www.skupauta.pl/

Rozliczenie

Inna formą szybkiej sprzedaży auta jest zostawienie go w rozlicznie u dealera samochodowego. Zyskiem jest wówczas uzyskanie upustu na nowy samochód. W takim przypadku cena również bywa niezadawalająca. Jest to jednak zdecydowanie najwygodniejsza forma sprzedaży auta. Najczęściej można na nią liczyć jedynie wtedy, kiedy wymienia się samochód na młodszy model. Rozliczenie auta innej marki nie wchodzi w grę. Często nawet kwestia posiadanego modelu ma znaczenie i wpływa na to czy dealer w ogóle będzie zainteresowany rozliczeniem samochodu.

Zobacz również jakie auta skupują skupu samochodów tutaj: https://jaw.pl/2021/04/jakie-auta-skupuja-skupy-samochodow/

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę