Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Praca w biurze podróży

Praca w biurze podróży

reklama
Praca biurowa zazwyczaj kojarzy się z koniecznością codziennego spędzania przed komputerem niezliczonej ilości godzin. Jednak jedyną konotacją, między pracą biurową a biurem podróży jest… wyraz „biuro”. Osoby zatrudnione na tym stanowisku mogą bowiem liczyć na niemałe benefity, które nie tylko odmienią ich podejście do pracy, ale i styl życia.

Jak wygląda praca w biurze podróży?

Słysząc hasło „biuro podróży”, do głowy przychodzą nam wyłącznie kadry z karaibskich plaż. Nic dziwnego, bowiem to właśnie podróże i wycieczki w takie miejsca stanowią główną atrakcję, jaką oferują klientom biura podróży. To więc miejsce, w którym świadczone są usługi, związane z szeroko pojętą turystyką.

Osoby zatrudnione w tym miejscu nie spędzają jednak każdego dnia pracy na wylegiwaniu się na Bahamach. Do ich obowiązków należy oczywiście profesjonalna obsługa klientów, którzy pragną udać się na wypoczynek. Z tego względu pracownik biura podróży zobowiązany jest do przygotowania atrakcyjnej oferty, a następnie przedstawienia jej zainteresowanym. Do niego należy także załatwianie wszelkich formalności, związanych z niezbędną dokumentacją.

Jednak tym, na co mogą liczyć pracownicy biura podróży, są szkolenia, które bardzo często odbywają się poza granicami kraju. Co więcej, przełożeni zapewniają im różnorodne wyjazdy oraz zniżki, w przypadku, gdy chcą skorzystać z oferty biura, w którym pracują.

Pracownik biura podróży – wymagania

W tej branży największym atutem będzie wykształcenie związane z turystyką. Nie jest ono jednak wymogiem, bowiem niektórzy, pomimo innych doświadczeń zawodowych, uwielbiają zwiedzać świat na własną rękę. Osobiste podróże mogą stanowić kluczowy czynnik, podczas rekrutacji. Ponadto każdy, kto pragnie podjąć się takiej pracy, może kształcić się we własnym zakresie, korzystając z licznych szkoleń i kursów zawodowych.

Koniecznym wymogiem jest jednak doskonała znajomość języka angielskiego (inne języki także są w cenie). Co więcej, osoba zatrudniona na tym stanowisku musi być komunikatywna i pozytywnie nastawiona do ludzi. Ważne są także umiejętności sprzedażowe oraz ciekawość świata.

Oferty pracy w biurze podróży

Aby znaleźć pracę w biurze podróży, warto przeglądać bieżącą rekrutację, prowadzoną na stronach konkretnych biur. Dobrym sposobem jest także przynależenie do grup o tematyce turystycznej, zakładanych w mediach społecznościowych (np. na Facebooku). Dobrym sposobem jest również przeglądanie aktualnych ofert pracy na portalu Pracuj.pl.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama