Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sprzątanie firm i mieszkań jaką firmę wybrać?

Sprzątanie firm i mieszkań jaką firmę wybrać?

reklama

Wybór firmy sprzątającej, która należycie zadba o porządek i czystość w Twojej firmie, wbrew pozorom nie jest sprawą błahą. Choć zazwyczaj nie poświęca się tej kwestii dużo uwagi, to od czystości w miejscu pracy zależy bardzo wiele – dobre samopoczucie i motywacja pracowników, ocena przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych kontrahentów oraz zdrowie przebywających w biurze osób. Czym się więc kierować, by wybrać profesjonalną firmą sprzątającą?

Kadra to podstawa

Na rynku nie brakuje firm, które próbują zdobyć klientów, oferując coraz niższe ceny za świadczone przez siebie usługi. Choć konkurencja jest dobra i nikt przecież nie lubi przepłacać, to warto zwrócić uwagę na to, jakim kosztem są oferowane tak atrakcyjne warunki. Bardzo często w nowych podmiotach, o nieugruntowanej pozycji na rynku zatrudnia się niewyszkolonych i niedoświadczonych pracowników i oferuje się im najniższą możliwą stawkę. Trudno więc od takich osób wymagać motywacji i wydajnej pracy. Efekty są więc łatwe do przewidzenia – albo wykonanie zadań zajmuje więcej, niż w pierwotnych założeniach, albo część biura zostaje pominięta lub uprzątnięta w pośpiechu, przez co wygląda nieatrakcyjnie i może stanowić siedlisko dla szkodliwych bakterii. To właśnie doświadczenie i wprawa sprawiają, że pracownicy zajmujący się sprzątaniem wykonują swoje zadania dokładnie i efektywnie – to jednak będzie kosztowało nieco więcej. Firma sprzątająca Warszawa, z którą zdecydujesz się podpisać kontrakt, powinna wykazać się doświadczoną i w pełni wyszkoloną kadrą sprzątającą.

Zakres usług

Na poziom zadowolenia ze współpracy z firmą sprzątającą w dużej mierze nakłada się zakres oferowanych przez nich usług. Niektóre biura potrzebują tylko lekkiego sprzątania kilka razy w tygodniu i od czasu do czasu głębszego czyszczenia. Inne z kolei decydują się na regularne dogłębne sprzątanie, ponieważ przebywa w nich znacznie więcej osób w rezultacie podłogi i powierzchnie płaskie szybko się brudzą. Niektórzy decydują się na całodzienną obecność pracownika odpowiedzialnego za utrzymywanie czystości, podczas gdy innym wystarczą krótkie codzienne wizyty. Na potrzeby Twojej firmy z pewnością mają wpływ materiały wykończeniowe, liczba zatrudnionych pracowników oraz osób odwiedzających biuro, a nawet stan dróg dojazdowych (jeśli w okolicach parkingu lub wejścia głównego nawierzchnia jest brudna i nieutwardzona to z pewnością podłogi w biurze będą wymagały częstszego sprzątania). Niezależnie od tego, jakie wymagania ma Twoje biuro, firma oferująca Warszawa sprzątanie biur, powinna bez problemu się do nich zaadaptować i zaproponować optymalne rozwiązanie – tak co do liczby osób, jak i dotyczące czasu, jaki będą przebywać w Twojej firmie.

Wśród świadczonych usług warto zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe czynności, jak mycie podłóg, odkurzanie, przecieranie blatów czy mycie toalet, ale warto również szukać dodatkowych rzeczy, które pozwolą Ci uzyskać bardziej kompleksową obsługę. Może to być np. mycie okien, odśnieżanie, oczyszczanie drogi dojazdowej, dezynfekcja czy ozonowanie. Dzięki temu w przyszłości unikniesz poszukiwań kolejnych podmiotów, które zaspokoją potrzeby Twojego biznesu.

Opinie i referencje

Z pewnością jako człowiek zajmujący się biznesem masz nawyk zaglądania do referencji – dotyczy to m.in. nowo zatrudnianych pracowników, podmiotów, z którymi zaczynasz współpracę czy podwykonawców. W dobie internetu również mamy zwyczaj szukać opinii w sieci na temat kupowanych produktów i usług. Dlaczego więc nie szukać referencji i opinii na temat firmy sprzątającej, którą chcesz zatrudnić do dbania o porządek w Twoim biurze? Jeśli  może ona pochwalić się pozytywnymi opiniami ze strony dotychczasowych klientów, a w sieci przeważają dobre komentarze, to warto dać jej szanse – w końcu wiesz, że masz do czynienia z podmiotem, który faktycznie świadczy opisywane usługi i w dodatku jest dobrze oceniany przez rynek. Jeśli wciąż nie masz pewności co do świadczonych przez nich usług, to warto zaproponować im próbne jednorazowe sprzątanie – za które zapłacisz, ale przy okazji przekonasz się, jak podchodzą do swoich zadań. 

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧