Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rekrutacja zdalna – co warto wiedzieć?

Rekrutacja zdalna – co warto wiedzieć?

reklama
Z roku na rok wzrasta zainteresowanie zdalną formą prowadzenia rekrutacji na stanowiska w firmie. Z pewnością jest to ogromna wygoda nie tylko dla kandydata, ale i rekrutera. Nie da się jednak ukryć, że rozmowa ta znacznie różni się od tej, przeprowadzanej twarzą w twarz w siedzibie firmy.

Popularność zdalnej formy rekrutacji

W obecnych czasach większość naszego życia odbywa się w formie zdalnej. Od bardzo dawna to właśnie Internet jest źródłem poszukiwania pracy. W tym celu można skorzystać z jednej z ogólnopolskich platform z ofertami pracy, jak Pracuj.pl. Po odnalezieniu interesującej oferty kandydat otrzymuje możliwość aplikowania na pożądane stanowisko. W kolejnym etapie może on otrzymać zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną – często w formie zdalnej.

Zalety rekrutacji online

Bez wątpienia rozwiązanie to jest bardzo wygodne. Docenia je przede wszystkim kandydat, który z pewnością o wiele pewniej czuje się w znajomym otoczeniu, dzięki czemu poziom stresu jest mniejszy. Dodatkowo łatwiej mu dostosować termin, w którym może odbyć się taka rozmowa. Rekruter z kolei zyskuje szansę na sprawdzenie większej ilości kandydatur. Ogromnym atutem jest również możliwość pozyskania pracowników z różnych obszarów świata – geografia przestaje bowiem mieć tu jakiekolwiek znaczenie.

Jak przebiega zdalna rekrutacja?

Przebieg zdalnej rekrutacji jest uzależniony przede wszystkim od indywidualnych preferencji firmy. Zazwyczaj jednak aplikacja na ofertę pracy uruchamia ciąg powtarzających się czynności. W pierwszej kolejności wysłana kandydatura zostaje wstępnie rozpatrzona, przy uwzględnieniu wymagań, które zostały zamieszczone w ogłoszeniu o pracę. Kolejnym krokiem jest poinformowanie interesanta o kolejnym etapie rekrutacji. Zazwyczaj jest to umówienia na rozmowę kwalifikacyjną. W przypadku zdalnej rekrutacji odbywa się ona telefonicznie lub za pomocą komunikatorów internetowych (np. Skype). Pomimo dość nietradycyjnej formy, warto jednak odpowiednio przygotować się do „spotkania” z rekruterem, ponieważ niezależnie od tego, jak będzie się ono odbywać, jego przebieg pozostanie uniwersalny. Bardzo często w kolejnym kroku kandydat otrzymuje zadanie rekrutacyjne i określony czas na jego wykonanie. Przejście do tego etapu nie oznacza jednak, iż aplikacja przebiegła pozytywnie. O losach kandydata zadecyduje dopiero prawidłowo wykonane zlecenie i pokonanie konkurencji.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę