Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Maska do włosów przetłuszczających się – jak aplikować?

Maska do włosów przetłuszczających się – jak aplikować?

reklama
fb tt w msg wa tm em cp

Sprężyste, pełne objętości i uniesione u nasady włosy to marzenie i cel wielu kobiet. Niestety nie każda z nas może cieszyć się taką fryzurą. Częstym problemem wśród posiadaczek szczególnie włosów niskoporowatych jest ich przetłuszczanie. Oklapnięte u nasady, pozbawione objętości i nieustannie wyglądające jakby wymagały umycia – przetłuszczające się włosy mogą przysporzyć nam wielu problemów. Na szczęście istnieje skuteczne wyjście z tej sytuacji: jego podstawą jest prawidłowa pielęgnacja oraz właściwie dobrane kosmetyki, a w szczególności maska do włosów.

Dlaczego moje włosy się przetłuszczają?

To pytanie z pewnością zadawała sobie każda kobieta, która kiedykolwiek zmagała się z tym problemem. Jaka jest zatem jego przyczyna? Okazuje się, że leży ona nie tyle w naszych włosach, co w skórze głowy. Potocznie zawsze mówimy o przetłuszczających się włosach, jednak tak naprawdę przyczyną ich nieestetycznego wyglądu jest przetłuszczająca się skóra głowy. To właśnie ona produkuje nadmierne ilości sebum (łoju), które sprawia, że nasze włosy są tłuste u nasady. Jakie są zatem przyczyny nadmiernego łojotoku skóry?

Przyczyny przetłuszczającej się skóry głowy są zróżnicowane i często mogą mieć podłoże zdrowotne: może to być skutek niedoboru witamin i minerałów w organizmie, chorób tarczycy czy zaburzeń hormonalnych. Przetłuszczająca się skóra głowy to bowiem bardzo częsty problem wśród młodych osób, którzy przechodzą okres dojrzewania. Pozostałymi, częstymi przyczynami łojotoku skóry głowy są nieodpowiednia dieta (duża ilość cukrów, soli, produktów przetworzonych), a także niewłaściwa pielęgnacja – np. aplikowanie produktów takich jak maska do włosów bezpośrednio na skórę głowy.

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Podstawowym elementem pielęgnacji włosów przetłuszczających się jest zmiana szamponu oraz techniki i częstotliwości mycia włosów. Znaczna liczba kobiet wychodzi z założenia, że tylko częste, a czasami nawet codzienne mycie włosów jest w stanie utrzymać je w ryzach i zapobiec szybszemu przetłuszczaniu. Niestety jest to pierwszy błąd. Codzienne mycie włosów, w dodatku szamponem zawierającym silne detergenty (jak SLS), spowoduje tylko, że nasza skóra głowy będzie przetłuszczać się jeszcze szybciej i intensywniej ze względu na nadprodukcję sebum. Myjąc włosy codziennie, szczególnie w gorącej wodzie, pozbawiamy skórę głowy warstwy ochronnej, dlatego ta produkuje więcej łoju.

Postaraj się myć włosy w letniej wodzie i zamiast intensywnego pocierania wykonuj lekki masaż. Zrezygnuj także z szamponów, które w składzie zawierają SLS-y lub co gorsza – alkohol. Postaw na łagodnie oczyszczające kosmetyki, które usuną nadmiar sebum, ale nie naruszą warstwy ochronnej Twojej skóry. Dobrym rozwiązaniem może być użycie szamponu peelingującego, który dodatkowo usunie martwy naskórek.

Maska do włosów przetłuszczających się – czy jest niezbędna?

Osoby, które posiadają przetłuszczające się włosy, ich pielęgnację kończą zazwyczaj na umyciu ich samym szamponem. Obawiają się, że odżywka lub maska do włosów sprawią, że ich kosmyki staną się jeszcze bardziej obciążone i oklapnięte i będą jeszcze bardziej się przetłuszczać. Taka sytuacja oczywiście może mieć miejsce, ale tylko w przypadku, gdy użyjemy produktu niedostosowanego do potrzeb naszej skóry lub maskę do włosów zaaplikujemy w niepoprawny sposób.

Zastosowana odżywka lub maska do włosów ma bardzo duże znaczenie w przypadku włosów przetłuszczających się. Odżywkę najlepiej jest nakładać po każdym myciu, z kolei maskę nie częściej niż raz w tygodniu. Jeśli masz problem z bardzo przetłuszczającymi się włosami, maskę do włosów możesz zaaplikować na nie przed umyciem ich szamponem. Produkt ten najlepiej nakładać od połowy ucha w dół – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze włosy nie będą obciążone u nasady. Poza tym zdecydowanie lepiej unikać masek o składzie bogatym w silne składniki odżywcze – lepiej wybrać te, które zawierają dużą ilość ekstraktów roślinnych, które regulują produkcję sebum. Dobrym rozwiązaniem będzie także maska do włosów z glinką.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę