Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o winietkach ślubnych. Poradnik

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o winietkach ślubnych. Poradnik

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Czas do ślubu umyka coraz szybciej, a przed Wami nadal sporo decyzji? Ułatwimy Wam przynajmniej jedną z nich. Winietki ślubne – bo o nich mowa – stanowią integralną część stołów weselnych. Czy wiecie o nich wszystko, co trzeba? Sprawdźcie!

Rozmieszczenie gości a wymiary winietek ślubnych

Dawniej nikt nie potrzebował winietek ślubnych, bo wesela zwykle organizowane były wśród rodziny i najbliższych znajomych. Obecnie, gdy na przyjęciach ślubnych bawi się 200, a nawet więcej osób, po prostu musicie ustanowić pewien sposób uporządkowania gości. Dlatego wymiary winietek ślubnych powinny pozwalać na swobodne dostrzeżenie miejsca przez osobę do niego przydzieloną. Zazwyczaj tablica z sektorami jest umieszczona przy wejściu. Jednak na samym talerzyku lub w pobliżu niego powinna znaleźć się winietka.

obraz

Ciekawe winietki ślubne – jak je zaprojektować?

Dlaczego winietki ślubne powinny mieć interesująca formę? Często zaraz obok zaproszenia na ślub są piękną pamiątką przeżywanych wspólnie z Wami chwil. Oryginalne winietki ślubne mogą stać się małym upominkiem, gdy są dodatkowo zespolone ze słodkim podarunkiem. Po zakończonej zabawie lądują na lodówce przyczepione magnesem lub na półce czy regale. Świetne motywy na winietki ślubne znajdziesz w sklepie artMA. Bez trudu skomponujesz swój projekt winietek i zaproszeń.

Oryginalne winietki ślubne a rozmieszczenie gości

To nie lada wyzwanie związane z decyzją o wyborze winietek ślubnych. Bez nich nie musielibyście się martwić o to, kto gdzie i z kim usiądzie. Jednak czy takie rozwiązanie byłoby komfortowe? Jak w każdej grupie, są osoby lubiące się bardziej lub mniej. Niektórzy się znają, inni zobaczą się pierwszy raz w życiu. Ważne, by wybrać nie tylko oryginalne winietki ślubne, ale też przyporządkować miejsca gości we właściwym porządku. A jeśli już macie ustalony podział miejsc siedzących, spójrzcie na wyjątkowo sympatyczne projekty, takie jak ten:

obraz

Co jeszcze ułatwiają winietki ślubne?Istnieje jeszcze wiele korzyści z zaprojektowania winietek ślubnych. Poza porządkiem umiejscowienia możecie też zorientować się, czy wszystkich uwzględniliście. Winietki ślubne dają pewność, że każdy gość będzie miał zapewnione miejsce siedzące. Poza tym jest to nie tylko ozdoba, ale też cenna informacja dla obsługi sali weselnej. Na winietce możecie subtelnie oznaczyć gości o odmiennych upodobaniach kulinarnych (alergik, wegetarianin, weganin).

Jak nie popełnić winietkowego faux-pas?

Zadbaliście o same winietki, ale przed Wami jeszcze dylematy dotyczące ich wypisania. Oczywiste jest, że umieścicie na nich swoje imiona, być może inicjały, datę ślubu i krótkie podziękowanie. Jednak kluczowe znaczenie ma tutaj podejście do gości. Chociaż nie ma nic obraźliwego w stwierdzeniu „osoba towarzysząca”, to jednak nie każdy chciałby mieć taką łatkę zamiast imienia i nazwiska. Jeśli więc to możliwe, upewnijcie się, kogo planuje zabrać Wasz gość, gdy nie ma stałego partnera.

Jak wypisać winietki dla rodziców i najbliższych?

To kolejny dylemat, który może Wam spędzać sen z powiek. Jeśli wypytacie znajomych i przeszukacie fora internetowe, dostrzeżecie mnóstwo (niekiedy sprzecznych) opinii. Są pary, które zupełnie pomijają najbliższych. Inni stosują oryginalne winietki ślubne, zdrabniając lub tytułując osoby przy stole Pary Młodej. Ciekawą opcją jest wypisanie winietek dla rodziców z imienia i nazwiska, z dopiskiem „Mama Panny Młodej / Tata Pana Młodego”. Przy dokonywaniu wyboru uwzględnijcie podejście swoich rodziców.
Pamiętajcie przy tym o jeszcze jednej ważnej rzeczy – nie da się dogodzić wszystkim. Ślub i wesele to Wasze piękne chwile i macie prawo urządzić je według swoich pragnień.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę