Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dlaczego zakupy w aptekach internetowych są coraz popularniejsze?

Dlaczego zakupy w aptekach internetowych są coraz popularniejsze?

reklama

Obecnie w Polsce działa ponad 150 legalnych aptek internetowych. Są to niejednokrotnie znane marki z wieloma placówkami stacjonarnymi, ale także niszowe działające lokalnie i rozrastające się dopiero dzięki ofercie online. Pozostaje jednak pytanie, skąd popularność tego typu podmiotów oraz dlaczego pacjenci korzystają z ich oferty tak chętnie. Oto najważniejsze czynniki, które na to wpływają, zwłaszcza w ostatnim czasie.

Apteka internetowa, czyli wygoda zakupów

Ostatnie lata to ciągły wzrost popularności zakupów online. Nic dziwnego: są one bardzo wygodne, gdyż wybrane w komfortowych warunkach produkty docierają dokładnie pod wskazany adres. W praktyce jest to możliwe również w przypadku leków, suplementów diety oraz sprzętu medycznego i pozwala na to każda legalna apteka internetowa, oferująca farmaceutyki oraz inne artykuły z dostawą do domu.

To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie mają w pobliżu miejsca zamieszkania apteki stacjonarnej, a które chciałyby zatroszczyć się o swoje zdrowie. Niejednokrotnie korzystają z tego rozwiązania również osoby przewlekle chore, które muszą wspierać zdrowie swoich organizmów, choćby poprzez dodatkową suplementację witamin oraz minerałów.

Bezpieczeństwo zakupów w dobie pandemii

Wzrost popularności aptek internetowych to w ostatnim czasie również rezultat pandemii COVID-19. Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa oraz dystans społeczny spowodowały, że wiele osób znacząco zmniejszyło częstotliwość wyjść z domu, zwłaszcza w przypadku wykonywania mniej niezbędnych obowiązków. Zrezygnowały one także z miejsc zatłoczonych oraz grożących potencjalnym kontaktem z osobami chorymi. Były i są to m.in. apteki stacjonarne, w których wizyty mogą być szczególnie ryzykowne. To kolejny powód, dla którego apteka internetowa stała się dla wielu osób znakomitą alternatywą gwarantującą bezpieczeństwo zakupów.

Szeroka oferta produktowa

Kolejnym powodem mającym wpływ na wzrost popularności tego typu podmiotów jest naprawdę szeroka oferta większości z nich. To bowiem nie tylko leki bez recepty i suplementy, ale także sprzęt medyczny taki jak ciśnieniomierze oraz termometry, a także zdrowa żywność i dermokosmetyki. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością w ofertach aptek internetowych, gdyż dedykowane są dla osób, których cera wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji. Chodzi jednak nie tylko o osoby z różnego rodzaju chorobami skóry, ale także o kobiety w ciąży. W ich przypadku nawet pozornie nieszkodliwe składniki zawarte w kosmetykach drogeryjnych mogą być szkodliwe. Dlatego też bezpieczną alternatywą są właśnie preparaty apteczne dostępne także online.

Specjalistyczne doradztwo

Co ważne, osoby kupujące w aptekach online nie są pozostawione bez fachowej pomocy. Każda apteka internetowa musi bowiem pełnić dyżur farmaceutyczny w wyznaczone przez siebie godziny tak, aby w razie potrzeby pacjenci mieli możliwość np. omówienia dawkowania konkretnych preparatów lub możliwości ich bezpiecznego przyjmowania razem z innymi środkami. Dyżur ten obejmuje najczęściej dni robocze, zazwyczaj w godzinach od 8 do 16. Taką praktykę przyjęła m.in. https://aptekamoderna.pl/pl/, a także wiele innych tego typu podmiotów oferujących bieżące wsparcie pacjentom.

Z takiej pomocy warto skorzystać zwłaszcza w sytuacji, gdy na stałe przyjmuje się różnego rodzaju leki. Wszystko po to, aby upewnić się, że łączenie niektórych preparatów nie będzie niebezpieczne dla zdrowia.

Jak widać jest naprawdę wiele powodów sprawiających, że oferta aptek internetowych cieszy się coraz większą popularnością. To przede wszystkim wygoda zakupów, ale także bezpieczeństwo oraz kompleksowa oferta artykułów i to nie tylko farmaceutyków.

reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama