Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Konsole Xbox a kopanie kryptowalut: wprowadzenie

Jeśli chodzi o popularność kryptowalut w Polsce, to jest ona coraz większa. Tym samym rośnie też popularność kopania Bitcoinów. Nie jest żadną tajemnicą, że zdecydowanie najlepsze efekty w zakresie kopania walut wirtualnych zapewniają karty graficzne dedykowane do użytku na pecetach oraz laptopach. Nawet konsole nowe generacji nie dysponują mocą porównywalną z tym, co oferuje choćby GeForce RTX 3090.

Mimo tego, wielu kopaczy zwraca się jednak właśnie w kierunku konsol. Dlaczego? Po pierwsze, są one nieporównywalnie tańsze nawet niż karty graficzne z tzw. średniej półki, nie mówiąc już o najnowocześniejszych układach graficznych. To jednak nie wszystko. Jest rzeczą powszechnie wiadomą, że producenci konsol sprzedają swój sprzęt „poniżej kosztów”, kompensując sobie to potem zyskiem z tytułu sprzedaży gier. Z tego powodu zakup komputera o specyfikacji porównywalnej z określoną konsolą będzie kosztować użytkownika więcej niż kupno konsoli.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej konsolom ze stajni Microsoftu, a więc Xboxom. Użytkownik dowie się także, jak można przekształcić konsolę Xbox w koparkę kryptowalut, a także która konsola Xbox koparka do Bitcoin sprawdzi się najlepiej.
Czytelnicy zainteresowani nie tylko kopaniem kryptowalut, ale też przykładowo używaniem ich w grach hazardowych mogą sprawdzić top Bitcoin kasyna kopania polecane przez ekspertów specjalistycznego portalu polska Casinority.

Przegląd drugiej generacji konsol Xbox



Jak wiadomo, konsole z drugiej serii Xbox wyszły w trzech różnych wariantach:

- bazowy Xbox One: najsłabsza wersja. Obecnie też bardzo trudno dostępna;

- Xbox One S: ulepszony wariant bazowego Xboxa. Jest łatwo dostępna (bez problemu można nabywać nawet egzemplarze nowe fabrycznie), jednak jej moc nie powala na kolana. Xbox One S dysponuje układem graficznym, który jest słabszy nawet od tego, co prezentuje Playstation 4 Slim;

- Xbox One X: najmocniejsza spośród wszystkich konsol drugiej generacji. Potężny układ graficzny pozwala na granie w natywnej rozdzielczości 4K. Ta wersja Xboxa całkowicie dystansuje wariant S. Jest też wyraźnie mocniejsza niż układ graficzny w PS4 Pro. Sprawia to, że pod względem technicznym to właśnie One X byłby zdecydowanie najlepszą opcją, jeśli chodzi o kopanie kryptowalut. Problemem jest jednak dostępność tej konsoli. Kupienie nowego sprzętu jest trudne. Konsole używane też nie należą do rozwiązań powszechnie dostępnych. Pomimo że czysto technicznie wariant Xbox jako koparka Bitcoin sprawdzi się najlepiej, to jednak Xbox One X ma swoją cenę. Model używany to koszt rzędu 1200-1400 PLN. Za nową konsolę trzeba za to zapłacić przeważnie 1800 PLN, a czasami nawet więcej.

Teraz kolejna uwaga. W celu kopania kryptowalut można korzystać właściwie wyłącznie z konsol Xbox One w wersjach S oraz X. Nabycie bazowego wariantu konsoli Microsoftu graniczy bowiem z cudem, a nawet jeśli uda się znaleźć ofertę sprzedaży, to cena nie będzie znacząco niższa, niż w przypadku wyraźnie mocniejszego Xbox One S.

Jaką więc konsolę z serii Xbox One najlepiej wybrać do kopania kryptowalut?



Zakładając, że czytelnik dysponuje większym budżetem, najlepszą z opcji pt. koparka Bitcoin na Xbox będzie wariant Xbox One X. Jest to konsola, która co prawda formalnie przynależy do drugiej generacji, jednak ze względu na swoją moc przez ekspertów często bywała nazywana „łącznikiem pomiędzy 2 a 3 generacją konsol”.

Co ważne, potęga Xboxa One X drzemie głównie w układzie graficznym. Mamy tutaj kartę AMD GCN 4 o mocy aż 6 TFLOPS i 1172 MHz, podczas gdy przykładowo konkurencyjne PS4 Pro oferuje jedynie 4,2 TFLOPS. Co więcej, nawet należący do najnowszej generacji Xbox Series S oferuje kartę graficzną o mocy 4 TFLOPS.

Dodatkowo wersja One X posiada też 12 GB pamięci RAM w standardzie DDR5 i o prędkości 326 GB/s. To pokazuje, jak potężnym układem graficznym jest obdarzona najmocniejsza spośród konsol drugiej generacji.

Dla porównania specyfikacja słabszego Xboxa One S to grafika AMD o mocy 1,40 TFLOPS oraz 8 GB pamięci RAM w standardzie DDR3.

Jak wykorzystać konsolę Xbox w roli koparki walut?



Czytelnik zapewne zadaje sobie następujące pytanie: Xbox koparka Bitcoin jak zrobić? Zdecydowanie najłatwiejszą opcją w tym zakresie jest ściągnięcie dedykowanego oprogramowania od Microsoftu pod nazwą A-Calc ETN Miner. Wystarczy znaleźć jedną z wielu instrukcji w sieci, pobrać i zainstalować wzmiankowany program, a potem zacząć kopać.

Inna opcja to zakup konsoli lub też układu konsol, które zostały już przerobione na wysoce wydajne koparki. W tym wypadku kopanie będzie bardziej efektywne niż z użyciem konsoli z oprogramowaniem. Problem jednak w tym, że przerobiona konsola nie będzie już mogła być używana np. do gier. Znacznie trudniej też będzie ją sprzedać.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama