Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Świąteczna iluminacja Warszawy 2021-2022

Świąteczna iluminacja Warszawy 2021-2022

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Świątecznie przystrojony skład metra wyjechał już na tory, na placu Zamkowym rozbłysła 27-metrowa choinka, a Trakt Królewski rozświetliła coroczna iluminacja. Warszawa jest gotowa na czas świąteczny!

Świąteczna iluminacja
Świąteczna iluminacja to już w Warszawie tradycja. Główną atrakcją jest oczywiście choinka ustawiona opodal Zamku Królewskiego, a kolejnymi świąteczne rzeźby, które upiększają Krakowskie Przedmieście. Świąteczny wystrój zyskały też 123 latarnie i 63 drzewa.

Choinka na Placu Zamkowym 🎄
Imitująca świerk choinka ma 27 m wysokości i ok. 10 m średnicy. Jest sztuczna, złożona z modułów, których montowanie trwało kilka dni. Wisi na niej ok. 400 ozdób – bombek o średnicy 40 cm i 40-centymetrowych lampek imitujących zapaloną świecę. Ustawiona została tradycyjnie na pl. Zamkowym.
Opodal choinki znajdują się świąteczne rzeźby – „sprzedawca balonów” i „warszawska katarynka” - które będą szczególną atrakcją dla dzieci.

Iluminacja na Trakcie Królewskim 🌟
Od pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście i fragment Nowego Światu po ul. Świętokrzyską w weekend 4-5 grudnia rozbłysła miejska iluminacja. Ozdobiłą 123 uliczne latarnie i 63 drzewa. Są to przede wszystkim girlandy świetlne składające się z diod eko-LED, które zużywają dziesięciokrotnie mniej prądu niż zwykłe żarówki. Spacerowicze mogą je oglądać aż do połowy lutego.
Iluminacji towarzyszą kolejne figury – przy pomniku Mikołaja Kopernika „tramwaj konny”, a na skwerze ks. Jana Twardowskiego „figury szachowe” i „szachownica”. Na skwerze Hoovera na przejażdżkę zaprasza „obrotowa karuzela”, a do wspólnej fotografii „altana dla zakochanych” i „kartka z życzeniami”. Przy skwerze im. ks. Jana Twardowskiego stanął 54 metrowy „tunel świetlny”.
W weekend 3-5 grudnia Trakt Królewski stał się deptakiem. Tak samo będzie w kolejne weekendy grudnia oraz przez blisko dwa tygodnie w okresie świąteczno-noworocznym, od 24 grudnia do 9 stycznia. Dzięki temu warszawiacy będą mogli spacerować i oglądać świąteczną iluminację!

Świąteczne metro 🚇
Skład Inspiro jest udekorowany grafiką w kolorze niebieskim i czerwonym, nawiązującą do zimy, świąt i charakterystycznych obiektów stolicy, z różnokolorowymi światełkami na zewnątrz. Będzie kursował naprzemiennie na obu liniach – M1 i M2 – do 6 stycznia.

Świąteczny tramwaj 🚃
W Mikołajki, 6 grudnia na ulice Warszawy - pierwszy raz w historii - wyjedzie świąteczny tramwaj. Pojazd zalśni setkami lampek i będzie ozdobiony specjalnymi świątecznymi grafikami. Tramwaj będzie jeździł na najpopularniejszych liniach w stolicy, dzięki czemu będzie mógł się nim przejechać niemal każdy warszawiak i warszawianka.

Sprawdź też, jak działa reklama Google w Warszawie.

źródło informacji i zdjęcia: Urząd m.st. Warszawy
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę