Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zagłębie Lubin pierwszym rywalem Legii – zapowiedź meczu!

Zagłębie Lubin pierwszym rywalem Legii – zapowiedź meczu!

reklama
   udostępnij tweetnij wykop
Zimowa przerwa w rozgrywkach Ekstraklasy powoli dobiega końca. Polskie zespoły jeszcze przygotowują się do rozpoczęcia zmagań i spędzają czas na zgrupowaniach w Turcji. W pierwszej kolejce rundy wiosennej Zagłębie Lubin na swoim boisku podejmie Legię Warszawa. Oba zespoły przed rozpoczęciem sezonu miały ogromne aspiracje, a teraz pozostała im już tylko walka o utrzymanie. Kto wyjdzie obronną ręką z tej rywalizacji w opinii z zakładów bukmacherskich?

Legia WarszawaLegioniści przystępowali do tego sezonu w roli obrońcy tytułu, który w ostatnich latach zdominował rozgrywki na krajowym podwórku. Legia Warszawa w opinii zakładów bukmacherskich była pewniakiem do wywalczenia tytułu po raz kolejny. Takie przewidywania zostały jednak szybko zweryfikowane, ponieważ już przed rozpoczęciem rundy wiosennej Legia nie ma większych szans na obronę tytułu. Wojskowi w tym momencie muszą bardziej spoglądać w stronę walki o utrzymanie aniżeli europejskie puchary, czy też mistrzostwo kraju. Jedyną przepustką do Europy dla tego zespołu będą rozgrywki Pucharu Polski, w których ciągle Wojskowi biorą udział.

Legia Warszawa w obecnej kampanii była jedynym reprezentantem, który promował Ekstraklasę na europejskich boiskach. Wojskowi całkiem nieźle zaprezentowali się w rozgrywkach Ligi Europy, jednak ostatecznie nie wyszli do kolejnej rundy. Trzeba jednak przyznać, że biorąc pod uwagę rywali, zabrakło naprawdę niewiele. Gdyby Wojskowym udało się przełożyć dyspozycję z meczów pucharowych na rozgrywki Ekstraklasy, to bez wątpienia walczyliby obecnie o mistrzostwo kraju.

Legia Warszawa w obecnej kampanii miała już 3 trenerów. Wojskowi rozpoczęli rozgrywki pod wodzą Czesława Michniewicza, którego w pewnym momencie zastąpił Marek Gołębiewski. Jak pokazał czas, nie była to najlepsza decyzja zarządu Legii Warszawa. W końcówce rundy jesiennej doszło do kolejnej roszady w tym aspekcie, ponieważ do pracy został przywrócony Vuković, czyli były trener Legii, któremu klub ciągle wypłacał pensję. Vuko rozpoczął ponowną przygodę przy Łazienkowskiej od wygranej z Zagłębiem Lubin 4:0. W 2 rywalizacji pod wodzą tego trenera nie było jednak już tak kolorowo, ponieważ Wojskowi przegrali u siebie z Radomiakiem.

Biorąc pod uwagę statystyki Legia Warszawa w rundzie jesiennej, pobiła wiele rekordów. Niestety mowa tutaj o negatywnych osiągnięciach tego zespołu. Aktualny Mistrz Polski przystępował do rozgrywek w roli najsilniejszego zespołu, a wygrał zaledwie 5 rywalizacji, w tym 4 na swoim boisku i jeden na wyjeździe. W tym miejscu wystarczy przypomnieć, że Wojskowi przegrali 8 z 9 rozegranych delegacji. Wyjątkiem jest tutaj wygrana z Wartą Poznań. Takie statystyki z pewnością nie budują pozytywnych odczuć wśród kibiców Legii Warszawa przed nadchodzącym spotkaniem z Zagłębiem Lubin, które odbędzie się na wyjeździe.

Legia Warszawa, statystyki:

obraz

  • Legia Warszawa wygrała pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami w stosunku 4:0.
  • Legia Warszawa przegrała 2 ostatnie mecze wyjazdowe w Ekstraklasie 1:0.
  • Wojskowi stracili bramkę w każdym meczu wyjazdowym od czasu rywalizacji ze Spartakiem Moskwa.
  • Legia Warszawa wygrała tylko jeden mecz wyjazdowy w rundzie jesiennej Ekstraklasy.
  • Wojskowi są niepokonani w 4 z ostatnich 5 meczów w Lubinie.

Zagłębie LubinW Lubinie praktycznie jak co roku, oczekiwania przed rozpoczęciem sezonu były ogromne, miała być walka o europejskie puchary, a wszystko wskazuje na to, że skończy się na rywalizacji o utrzymanie. Podobnie jak w przypadku Legii Warszawa, tak również w tym klubie doszło już do zmiany trenera. Pracę w Lubinie bardzo szybko zakończył Dariusz Żuraw. Jego miejsce zajął Piotr Stokowiec, który w rundzie jesiennej wyleciał z Lechii Gdańsk.

Zagłębie Lubin po 19 meczach rundy jesiennej ma na koncie 20 wywalczonych punktów. W tym momencie przewaga tego zespołu nad strefą spadkową wynosi 4 oczka. Różnica dzieląca Miedziowych od Legii Warszawa, to z kolei 5 punktów.

Piętą achillesową tego zespołu w rundzie jesiennej była gra w defensywie. W tym miejscu wystarczy przytoczyć liczby, które wskazują, że Zagłębie Lubin straciło najwięcej bramek w całej stawce. Miedziowi aż 36 razy wyciągali piłkę z własnej siatki. Równie słabym wynikiem może się pochwalić jedynie Górnik Łęczna. Nie można jednak powiedzieć, żeby tak słaba postawa w obronie była spowodowana grą ofensywną. Zagłębie Lubin w 19 meczach rundy jesiennej zdobyło zaledwie 20 bramek, co jest jednym z gorszych wyników w Ekstraklasie.

Podsumowując aktualne osiągnięcia tego zespołu w obecnej kampanii, łatwo powiedzieć, że prawdopodobnie gorzej być już nie może. W związku z tym Piotr Stokowiec powinien mieć całkiem łatwe zadanie przed rundą wiosenną. Głównym celem tego zespołu będzie utrzymanie w rozgrywkach Ekstraklasy, a zdaniem zakładów bukmacherskich są zespoły, które mają większe szanse na spadek.

Zagłębie Lubin statystyki:

obraz

  • Zagłębie Lubin po raz ostatni pokonało Legię Warszawa na swoim boisku w 2019 roku.
  • Zagłębie przegrało 4 z ostatnich 5 meczów domowych, z tym przeciwnikiem.
  • Miedziowi przegrali 2 z 3 ostatnich meczów domowych w lidze.
  • Zagłębie przed własną publicznością wywalczyło 13 punktów w 9 meczach.
  • Miedziowi w rundzie jesiennej strzelili na swoim boisku 13 bramek i tyle samo stracili.

Zakłady bukmacherskie – co typować?Jeśli szukać gdzieś pozytywów w grze Zagłębia Lubin w rundzie jesiennej, to były to występy przed własną publicznością. Miedziowi praktycznie 2 razy więcej punktów wywalczyli na swoim boisku aniżeli na wyjazdach. W związku z tym dobrą wiadomością dla fanów tego zespołu jest fakt, że z Legią Warszawa zagrają u siebie.

Zakłady bukmacherskie uważają, że faworytem tej rywalizacji będzie ekipa przyjezdna. W tym miejscu należy jednak przypomnieć, że Legia Warszawa w obecnej kampanii przegrała 8 z 9 meczów wyjazdowych. Nie są to raczej liczby, które skłaniają do obstawienia na wygraną gości. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zostało zdominowane przez aktualnego mistrza Polski. Legia Warszawa nie pozostawiła złudzeń ekipie Miedziowych na swoim boisku, jednak trzeba pamiętać, że goście grali wtedy jeszcze pod wodzą Dariusza Żurawia.

Statystyki wskazują, że Zagłębie Lubin nie ma najlepszych liczb w ostatnich domowych rywalizacjach z Legią. Miedziowi przegrali 4 z ostatnich 5 meczów na swoim boisku z tym przeciwnikiem. Jak będzie tym razem? Oferta zakładów bukmacherskich dostępna jest między innymi na stronie Superbet.

Sprawdź wydarzenia sportowe w Warszawie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę